Dünyanın en saldırgan kabilesi: Kuzey Sentinel

Sentinel
Sentinel

Yanlarına yaklaşanları saldırarak uzaklaştıran izole insanların yaşadığı yer: Sentinel Adası

Dışarıdan gelen iyi kötü her şeye kapalı, izole insanların yaşadığı Sentinel Adası kağıt üzerinde Hindistan'a bağlı dünyanın en ilginç adalarından biri.

Afrika'yı terk eden ilk insanlar 

                  
                  Yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahip olan Sentineller, 60.000 yıl önce Afrika'yı terk eden ilk insanlar olarak biliniyor.
Afrika'yı terk eden ilk insanlar Yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahip olan Sentineller, 60.000 yıl önce Afrika'yı terk eden ilk insanlar olarak biliniyor.
Her türlü iletişime kapalı kabile 

                  
                  Kendileri ile iletişim kurmaya gelenleri, pek dost canlısı karşıladıkları söylenemez.
Her türlü iletişime kapalı kabile Kendileri ile iletişim kurmaya gelenleri, pek dost canlısı karşıladıkları söylenemez.
Yardıma gelenleri ateşli oklarla vurdular

                  
                  2004 yılındaki tsunami felaketinden sonra Hindistan'dan helikopterle gelen ekibi ateşli oklarla vurdukları iddia edilir.
Yardıma gelenleri ateşli oklarla vurdular 2004 yılındaki tsunami felaketinden sonra Hindistan'dan helikopterle gelen ekibi ateşli oklarla vurdukları iddia edilir.
2 balıkçıyı öldürdüler

                  
                  2006 yılında da kıyıya çok yaklaşan 2 balıkçıyı öldürmüşlerdir. Ardından, Hindistan hükümeti Sentineller ile bağlantı kurmayı bırakmıştır.
2 balıkçıyı öldürdüler 2006 yılında da kıyıya çok yaklaşan 2 balıkçıyı öldürmüşlerdir. Ardından, Hindistan hükümeti Sentineller ile bağlantı kurmayı bırakmıştır.
Dış dünyaya kapalı

                  
                  Anlayacağınız; bırakın herhangi bir yardım ya da müdaheleyi, dış dünya ile iletişim kurmak dahi istemiyorlar.
Dış dünyaya kapalı Anlayacağınız; bırakın herhangi bir yardım ya da müdaheleyi, dış dünya ile iletişim kurmak dahi istemiyorlar.
Dışarıda bir hayat olduğundan haberdarlar

                  
                  Ada sahillerine zaman zaman karaya oturan gemiler ve insanlar sayesinde, aslında ada dışında değişik bir hayat olduğunu bildikleri de muhtemel bir durum.
Dışarıda bir hayat olduğundan haberdarlar Ada sahillerine zaman zaman karaya oturan gemiler ve insanlar sayesinde, aslında ada dışında değişik bir hayat olduğunu bildikleri de muhtemel bir durum.
İzole yaşayıp korkuyorlar

                  
                  Dışarıdan gelenlerin onlara genelde saldırganca davranması, dünyadan izole yaşamalarına neden oluyor.
İzole yaşayıp korkuyorlar Dışarıdan gelenlerin onlara genelde saldırganca davranması, dünyadan izole yaşamalarına neden oluyor.
"Sentinelli'nin Sentinelli'den başka dostu yoktur"

                  
                  "Sentinelli'nin Sentinelli'den başka dostu yoktur" sendromuna fazlasıyla benimsemiş durumdalar.
"Sentinelli'nin Sentinelli'den başka dostu yoktur" "Sentinelli'nin Sentinelli'den başka dostu yoktur" sendromuna fazlasıyla benimsemiş durumdalar.
İngiliz stratejisi de işe yaramadı 

                  
                  İngilizler kolonileşme döneminde bu gibi ilkel kabilelerden insanları toplayıp onlara bakmışlardır. Bu, İngilizlerin onları kendi himayesine almaları adına düşünülmüş bir stratejidir. Ancak başarılı olamadıkları aşikar.
İngiliz stratejisi de işe yaramadı İngilizler kolonileşme döneminde bu gibi ilkel kabilelerden insanları toplayıp onlara bakmışlardır. Bu, İngilizlerin onları kendi himayesine almaları adına düşünülmüş bir stratejidir. Ancak başarılı olamadıkları aşikar.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >