'Ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez' deyip bulduğu 2 milyon TL'lik çeki teslim etti

Ahmet Şahin
Ahmet Şahin

İstanbul'da temizlik işleri görevlisi Ahmet Şahin, caddedeki çöpleri süpürürken bulduğu 270 bin dolarlık (yaklaşık 2 milyon 77 bin lira) çeki polise teslim etti. Asgari ücretle geçinen iki çocuk babası Şahin, çekin süpürgesine takıldığını söyledi ve "İnsanların hakkı yenmez ben de götürdüm teslim ettim. 'Buyurun ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez' dedim" ifadesini kullandı.

İstanbul Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan 33 yaşındaki işçi Ahmet Şahin, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde Aytar Caddesi'ni süpürürken yerde bir çek fark etti. Süpürgesine takılan çeki eline aldığında şaşkına dönen Şahin, soluğu belediyede aldı.

Belediye ekiplerinin yönlendirmesiyle 270 bin dolarlık çeki Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim eden Ahmet Şahin, "Çalışırken elime bir çek geçti. Ben de bu çeki Beşiktaş Belediyesi'ne teslim ettim. O gün sabah her zamanki gibi işime başlamıştım. Öğleden sonra 14.30 sıralarında evime gitmek için çıktım. O sırada yol kenarını da süpürüyordum ve çek süpürgeme takıldı" dedi.

"Ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez"

Açıklamalarına devam eden Şahin, "Çeki görünce aldım ve bugün sahibine teslim ettim. Zaten üzerini okudum 270 bin dolar olduğunu görünce şaşırdım. Kendimi o kişinin yerine koydum. O para günümüzde 2 milyonun üzerinde bir paraya denk geliyor. İnsanların hakkı yenmez ben de götürdüm teslim ettim. 'Buyurun ağlayanın malı gülene hayırlı gelmez' dedim ve çekini verdim" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >