Ağrı'da gümrük müdürlüğü aracına roketli saldırı: Bir şehidimiz var

Ağrı'da gümrük aracına  roketli saldırı yapıldı
Ağrı'da gümrük aracına roketli saldırı yapıldı

Ağrı'da Gürbulak Gümrük Müdürlüğüne ait araca roketli saldırı düzenlendi. Bakan Pekcan, saldırıda bir personelin şehit olduğunu duyurdu. İçişleri Bakanı Soylu ise kıstırılan teröristlerle çatışmanın devam ettiğini söyledi.

İran sınırındaki Gürbulak Sınır Kapısı'na 3 kilometre mesafedeki tır parkı yakınlarında Gürbulak Gümrük Müdürlüğüne ait araca roketli saldırı düzenlendiği ve yaralıların olduğu öğrenildi. Bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye, arama kurtarma personeli ile jandarma ekibi sevk edildi.

Sınır kapısına giden yol kapatıldı

Olayın meydana geldiği sınır kapısına giden yol, güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan saldırıda bir personelin şehit olduğunu söyledi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada pekcan, şunları kaydetti:

"Bugün sabah saatlerinde Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personelimizi taşıyan servis aracına yapılan hain saldırı sonucu bir personelimiz şehit olmuştur. Saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet,ailesi ve sevenlerine başsağlığı,yaralı personelimize acil şifalar diliyorum."

Bakan Soylu:Teröristler takip edilip kıstırıldı

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Atılan roketin aracın ön tekerleğine isabet ettiğini söyleyen Soylu, "Çarpmadan dolayı yaralanmalar var. Teröristler takip edilip kıstırıldı. Şu an çatışma devam ediyor" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >