'Ailem beni öldürecek' deyip eşi ve 3 çocuğunu katletmiş

 Şizofren babanın bir süredir ilaçlarını kullanmadığı, çevresindekilere sürekli olarak 'ailem beni öldürecek' dediği öğrenildi.
Şizofren babanın bir süredir ilaçlarını kullanmadığı, çevresindekilere sürekli olarak 'ailem beni öldürecek' dediği öğrenildi.

Mersin'in Akdeniz ilçesinde dün eşi ve 3 çocuğunu katlettikten sonra aynı silahla intihar eden şizofren babanın çevresindekilere sürekli olarak 'ailem beni öldürecek' dediği ortaya çıktı.

Mersin'de 5 kişinin öldüğü aile katliamıyla ilgili sır perdesi aralanıyor. Şizofren babanın bir süredir ilaçlarını kullanmadığı, çevresindekilere sürekli olarak 'ailem beni öldürecek' dediği öğrenildi.

Merkez Akdeniz ilçesi Gündoğu Mahallesi'nde eşi Zehra (35), çocukları Onurcan (18), Rabia (12) ve Esmanur Kaya'yı (5) öldürdükten sonra aynı silahla kendi yaşamına son veren şizofreni hastası 42 yaşındaki Mehmet Kaya'nın olay gününün gecesi, ailesiyle birlikte havaların sıcak olması nedeniyle tek katlı evlerinin damına serdikleri yatakta yattıkları, katliamın ise sabaha karşı gerçekleştiği ortaya çıktı.

Hastaneden rapor almış

4 Mayıs tarihinde Toros Devlet Hastanesi Rufh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden aldığı raporunu 1 yıl uzattığı anlaşılan Mehmet Kaya'nın, henüz nereden bulduğu anlaşılamayan tabanca ile sabaha karşı önce 18 yaşındaki oğlu Onurcan'ı öldürdüğü, ardından silah sesine uyanan eşi Zehra Kaya'yı başından tek kurşunla öldürdükten sonra diğer çocuklarını yine kafalarından vurduğu, aynı silahla da intihar ettiği anlaşıldı. Kaya'nın, oğluna 2, diğerlerine ise birer kurşun sıktığı belirtildi.

"Ailem beni öldürecek"

Rahatsızlığı nedeniyle işsiz olduğu öğrenilen Mehmet Kaya'nın, bir süredir ilaçlarını kullanmadığı ve çevresindekilere sürekli olarak, 'ailem beni öldürecek' dediği öne sürüldü.

Öte yandan, Mersin'deki ilk incelemenin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilen cenazelerle ilgili otopsi işlemlerinin devam ettiği ifade edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >