POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

AK Parti Sözcüsü Çelik: BM açıkça özür dilemeli

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

Birleşmiş Milletler'in terör örgütü PKK/YPG ile imzaladığı 'eylem planı'na tepkiler büyüyor. BM tarafından atılan bu skandal adım için AK Parti sözcüsü Çelik, "BM'nin kuruluşundan bu yana yaptığı en büyük yanlışlardan biridir, açıkça özür dilemeleri gerekir" dedi.

İçindekiler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantının bir AK Parti geleneği olduğunu belirten Çelik, ilk toplantının bugün başlamış olduğunu söyledi.

"BM'nin kuruluşundan bu yana yaptığı en büyük yanlışlardan biridir"

BM’nin YPG/PKK ile imzaladı eylem planına da değinen Çelik, "Hukuk dışı şekilde BM organının bir terörist grupla bir araya gelmesi başlı başına bir sorundur. Hukuku temsil eden bir kurum hukuku ortadan kaldırmak isteyen bir örgütle bir araya geliyor. İmzaladıkları kişi pek çok masum insanın katili. BM'nin kuruluşundan bu yana yaptığı en büyük yanlışlardan biridir, açıkça özür dilemeleri gerekir." dedi.

Türkiye'den İsviçre ve BM'ye protesto notası
İlginizi çekebilirTürkiye'den İsviçre ve BM'ye protesto notası

Ne olmuştu?

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin silahlı çatışmalarda çocuklar konusundaki özel temsilcisi Virginia Gamba, 29 Haziran'da BM Cenevre ofisinde bir araya geldiği SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK üyesi Mazlum Abdi ile örgütün bünyesindeki çocuk savaşçıları bırakması için 'eylem planına' resmi törenle imza atmıştı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'eylem planına' kınama
İlginizi çekebilirDışişleri Bakanlığı'ndan 'eylem planına' kınama