AK Parti Sözcüsü Ünal'dan seçim ittifakı açıklaması

Ünal'dan seçim ittifakı açıklaması geldi.
Ünal'dan seçim ittifakı açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle görüşmesi sonrasında AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarda bulundu. Ünal, Erdoğan-Bahçeli görüşmesi için " AK Parti uyum yasaları çerçevesinde ittifak konusunu çalışmaktadır. Başlangıç olarak AK Parti ve MHP'nin bu çalışmayı sürdürmek için 3'er kişiden oluşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde 21 ilden 54 milletvekili ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vekillerle toplantısının ardından gazetecilere açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal şunları söyledi:

“Biz ittifakı bir milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz”

“Bu konu uzunca bir zamandan beri Türkiye'nin gündeminde. 15 Temmuz sonrası Türkiye'nin sürdürdüğü 4 terör örgütü ile mücadelesi var. Sınır güvenlği, sınır illerini korumak için, Suriye ve Irak'ta sürdürdüğü ciddi bir mücadele var. Fırat Kalkanı Harekatı gibi, Kuzey Irak'taki zaman zaman ortaya çıkan harekat gibi. Türkiye bir milli mücadele veriyor. Biz ittifakı bir milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ve MHP ile yürüttüğümüz görüşmeler büyük bir milli mutabakatın ilk adımı mesabesindedir. “

“3'er kişiden oluşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir”

“Önümüzdeki süreçte oluşturulacak olan komisyonlar aracılığıyla bu mesele teknik olarak çalıştırılacaktır. AK Parti uyum yasaları çerçevesinde ittifak konusunu çalışmaktadır. Başlangıç olarak AK Parti ve MHP'nin bu çalışmayı sürdürmek için 3'er kişiden oluşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir.

Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Biz milletimiz ne diyor ona bakarak, Türkiye'nin bekasını sağlayacak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyük milli mutabakatın içinde olacak bütün milli ve yerli unsurlara kapımız açıktır. Millet de kimin ne yaptığını, ne dediğini açık bir şekilde görmektedir.”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >