Akılalmaz bir planla sipariş ettikleri döneri çaldılar

Arşiv
Arşiv

İstanbul Sultangazi’de iki farklı adrese döner siparişi veren hırsızlar, ilk siparişi teslim etmeye giden kuryenin motosikletteki dönerleri çalarak olay yerinden uzaklaştı. Hırsızların bu yöntemi özellikle güvenlik kamerası olmayan bölgelerde yaptıkları öğrenildi.

Olay İstanbul'un Sultangazi ilçesi 50. Yıl Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, hırsızlar bir döner dükkanından iki ayrı isim ve numarayla sipariş verdi. Ücretleri 36 TL ve 146 TL olan siparişler farklı adreslere verilirken, fiyatı düşük olan sipariş daha yakın bir adrese istendi. Motorlu kurye önce yakın olan adrese gittiğinde böyle bir ismin olmadığını ve siparişin oradan verilmediğini öğrendi.

  • Sipariş verilen numarayı aradığında meşgule atılması üzerine koşarak aşağı inen kurye, motosikletteki diğer 146 TL değerindeki siparişin çalındığını fark etti. Bunun üzerine etrafta güvenlik kamerası bakan kurye, siparişin özellikle güvenlik kamerası olmayan bir iş merkezine verildiğini ifade etti.

“Adreste öyle birisinin olmadığını öğrendim”

Hırsızlık olayının mağduru kurye Kemal Taş, şunları söyledi: "Çalıştığım yere iki sipariş verildi. Birbirine yakın noktalardaydı. Bir tanesi en üst katta mali müşavir olduklarını söylediler. Diğer yüklü ücrette olan sipariş motosikletteydi. Ben de kapıya çektim motoru ve o adrese gitmek için en üst kata çıktım. O adreste öyle birisinin olmadığını öğrendim. Bütün mali müşavir adreslerine baktım öyle bir isim yoktu. Bana verilen telefon numarasını aradığımda önce meşgule atıldı. Daha sonra da kapandı. Ben de daha sonra şüphelenip koşarak aşağı indiğimde motorda bulunan yüklü siparişin alındığını fark ettim” dedi.

Hırsızların özellikle güvenlik kamerası olmayan adresleri seçtiklerini söyleyen Kemal Taş, sözlerine şöyle devam etti.

  • “Güvenlik kameralarına baktım. Emniyete başvurdum. Gerekli işlemlerin yapılacağını bana söylediler. Bu konuda mağduruz . Özellikle sipariş verilen noktada güvenlik kameralarının olmadığını gördüm. Planlanmış bir şekilde mağdur olduk”
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >