Alanlarındaki başarıları sebebiyle birbirlerine rakip gösterilen isimler

Birbirlerine rakip gösterilen isimler
Birbirlerine rakip gösterilen isimler

Türk sinema ve tiyatrosunda elde ettikleri başarılar sebebiyle birbirleriyle hep kıyaslanan birçok isim oldu. Peki onlar bu kıyaslanmaları çok fazla önemsediler mi dersiniz?

Türk sineması ve tiyatrosunda elde ettikleri başarılar sebebiyle kıyaslanan birçok isim var. Daima rakip gösterilen bu isimler, çıkan tüm haberlerin aksine birbirlerinin en yakın dostu olmayı tercih ettiler.

Peki bu isimler kimler ve en önemlisi birbirlerine rakip gösterilmelerindeki sebep ne?

Demet Akbağ - Yasemin Yalçın
Konservatuar yılları birlikte geçen bu iki kadın, yıllarca komedide var olan başarıları sebebiyle birbirlerine rakip gösterildiler. Ama onlar hiçbir zaman kendilerine böyle bir şeyi yakıştırmadılar.
Demet Akbağ - Yasemin Yalçın Konservatuar yılları birlikte geçen bu iki kadın, yıllarca komedide var olan başarıları sebebiyle birbirlerine rakip gösterildiler. Ama onlar hiçbir zaman kendilerine böyle bir şeyi yakıştırmadılar.
Hülya Koçyiğit - Türkan Şoray
Türk sinemasının 2 büyük oyuncusu, yıllardır elde ettikleri başarılar sebebiyle birbirlerine rakip gösterildiler. Oysa onlar daima çok yakın dost hatta kız kardeş oldular. Yine de bu algıyı yıkmayı başaramadılar.
Hülya Koçyiğit - Türkan Şoray Türk sinemasının 2 büyük oyuncusu, yıllardır elde ettikleri başarılar sebebiyle birbirlerine rakip gösterildiler. Oysa onlar daima çok yakın dost hatta kız kardeş oldular. Yine de bu algıyı yıkmayı başaramadılar.
Gülşen Bubikoğlu - Filiz Akın
Biri Türk sinemasının en büyük kadın oyuncularından Filiz Akın, bir diğeriyse farklı tarzıyla dikkat çeken Gülşen Bubikoğlu. İkisi de yıllar boyu birbirlerine rakip gösterildi ya da kıyaslandı. Tabi bunda en büyük sebep, Bubikoğlu'nun, Filiz Akın'ın ilk eşi olan Türker İnanoğlu ile evli olmasaydı.
Gülşen Bubikoğlu - Filiz Akın Biri Türk sinemasının en büyük kadın oyuncularından Filiz Akın, bir diğeriyse farklı tarzıyla dikkat çeken Gülşen Bubikoğlu. İkisi de yıllar boyu birbirlerine rakip gösterildi ya da kıyaslandı. Tabi bunda en büyük sebep, Bubikoğlu'nun, Filiz Akın'ın ilk eşi olan Türker İnanoğlu ile evli olmasaydı.
Kemal Sunal - Şener Şen 
Kemal Sunal ve Şener Şen, Türk sinemasının iki büyük komedi üstadı. Maalesef ki onlar da yıllar boyu kıyaslanmaktan kurtulamadılar. Özel hayatlarında ailecek sık sık bir araya gelen bu iki insan arasında bir rekabet oluşturma fikri ne kadar başarılı olabildi tartışılır.
Kemal Sunal - Şener Şen Kemal Sunal ve Şener Şen, Türk sinemasının iki büyük komedi üstadı. Maalesef ki onlar da yıllar boyu kıyaslanmaktan kurtulamadılar. Özel hayatlarında ailecek sık sık bir araya gelen bu iki insan arasında bir rekabet oluşturma fikri ne kadar başarılı olabildi tartışılır.
Ayşen Gruda - Perran Kutman 
Tiyatrodaki başarılarını sinemaya taşıyan bu iki kadın, alanlarında o kadar başarılıydılar ki, Türk sinemasında komedi deyince akla gelen ilk isim oluvermişlerdi. Bu sebepledir ki birbirlerine hep rakip gösterildiler.
Ayşen Gruda - Perran Kutman Tiyatrodaki başarılarını sinemaya taşıyan bu iki kadın, alanlarında o kadar başarılıydılar ki, Türk sinemasında komedi deyince akla gelen ilk isim oluvermişlerdi. Bu sebepledir ki birbirlerine hep rakip gösterildiler.
Cüneyt Arkın - Kartal Tibet
Çektikleri tarihi filmler sebebiyle rakip gösterilen bu iki isim aynı zamanda popüler oldukları dönemin de en çok tercih edilen jönleriydi. Biri Tarkan, biri Kara Murat...
Cüneyt Arkın - Kartal Tibet Çektikleri tarihi filmler sebebiyle rakip gösterilen bu iki isim aynı zamanda popüler oldukları dönemin de en çok tercih edilen jönleriydi. Biri Tarkan, biri Kara Murat...