Alanya'da gençlerin dikkati faciayı önledi: Ateşe verip otomobille kaçtılar

 Cikcilli Mahallesi'nde orman yangını büyümeden önlendi
Cikcilli Mahallesi'nde orman yangını büyümeden önlendi

Antalya'nın Alanya ilçesi Cikcilli Mahallesi'nde orman yangını vatandaşların dikkati sayesinde son anda önlendi. Olası bir yangın sabotajına karşı gece boyu nöbet tutan gençlerin kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce yakılmak istenen noktaya akın etmesi sonrasında yangın büyüyüp ormanlık alana sıçramadan söndürülürken, emniyet şüpheli iki aracı bulmak için operasyon başlattı.

Antalya'nın Alanya İlçesi Cikcilli Mahallesi'nde bulunan ormanlık alan henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce yakılmak istendi. Teras olarak bilinen yerde dumanları gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Bir anne ve kızı balkondan gördükleri yangını söndürmek için olay yerine gelerek orman işçilerine yardım etti. Anne ve kız, "Bunu yapanlar inşallah cayır cayır yanarlar. Biz bu vatan için canımızı vermeye hazırız " dediler.

"Dumanı gören bölgeye akın etti"

"Bir süre sonra olay yerine gelen Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazösler yangına su sıkarak kısa sürede söndürdü. itfaiye ekipleri ise soğutma çalışması yaptı. Olası bir yangın sabotajına karşı gece boyu nöbet tutan gençler dumanı görünce olay yerine akın etti. Yangın mahalli bir anda yüzlerce gençle dolarken, polis görgü şahitlerinin verdiği bilgiler doğrultusunda şüpheli iki aracı bulmak için operasyon başlattı.

"Gençlerimiz bölgede sabaha kadar nöbet tutuyor"

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, yetkililerin görevlerinin başında olduğuna dikkat çekerek, "Bu bölge ilçe merkezine 10 dakikalık mesafede. Gençlerimiz de bölgede duyarlı ve sabaha kadar nöbet tutuyorlar. Yangın kısa sürede söndürüldü" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >