Albayrak çalışanlarından depremzedelere konteyner desteği

Konteyner kentten bir görüntü
Konteyner kentten bir görüntü

11 ilde etkisi görülen depremlerin ardından Albayrak Grubu deprem bölgelerine ulaştırdığı yardımlarla afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Deprem bölgelerinde konteyner kent kurulumuna başlayan şirketin çalışanları kendi aralarında topladıkları bağışlarla kurulumu yapılan kent için 27 adet konteyner desteği sağladılar.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerin ilk anından itibaren Albayrak Grubu tüm markaları ve çalışanlarıyla birlikte bölgeye yardım ulaştırmak için harekete geçti. Şimdiye kadar toplamda 150 milyon TL’lik yardım desteğinde bulunan Grup, Hatay ve Gaziantep’te konteyner kent kurulumu için çalışmalara başladı. Hatay Kırıkhan’da 631 adet, Gaziantep Nurdağı’nda 419 adet olmak üzere toplamda 1.050 adet konteynerdan oluşan kentte yapılan konteyner evlerden 27 tanesi, Albayrak Grubu çalışanlarının kendi aralarında topladıkları bağışlarla sağlandı.

Konteyner kentten bir görüntü
Konteyner kentten bir görüntü

Albayrak Grubu yardımlarını her gün artırarak bölgeye ulaştırmaya devam ederken çalışanlar için de bir bağış hesabı açıldı. Seferberlik ruhuyla ellerinden gelen desteği sağlamak isteyen ve ilk günden itibaren bu konuda taleplerini ileten çalışanlar bağışlarını bu hesaba iletti. Toplanan bağışlarla Albayrak Grubu çalışanları adına 27 adet konteyner satın alındı ve konteyner kent kurulumu için bölgelere gönderildi.

Konteyner kentten bir görüntü
Konteyner kentten bir görüntü

Bölgedeki diğer ihtiyaçlar için seferberlik devam ediyor

İlk andan itibaren ihtiyaçlar doğrultusunda gıda, kıyafet ve hijyen ürünleriyle birlikte iş makinaları, soba, yakıt, çadır ve ekipman desteği Albayrak Grubu tarafından bölgeye gönderilmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra Albayrak Grubu şirketleri de lojistik ve ulaşım desteği sağlıyor. AFAD başta olmak üzere Türk Kızılay ve devletin ilgili birimleriyle koordineli çalışarak bölgeye yardım tırları gönderen şirketten yapılan açıklamada, “Tüm yaralar sarılana kadar durmak yok” açıklaması yapıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >