Alçıyla gittiği hastanede kangren oldu

İhmal, Gamze Uğurlu Urhan'ı kolundan etti
İhmal, Gamze Uğurlu Urhan'ı kolundan etti

Antalya'da yaşayan Gamze Uğurlu Urhan adlı kadın, alçıyla gittiği hastanede kolunun kangren olmasıyla hayatının şokunu yaşadı.

Antalya'da yaşayan ve geçtiğimiz ay bir trafik kazası geçiren diş doktoru Gamze Uğurlu Urhan'ın sağ kolu kırılınca alçıya alındı. Bir terslik olduğunu düşünen Urhan, eşiyle birlikte farklı bir hastaneye gittiğinde başına gelmeyen kalmadı. Urhan, meslektaşlarının iş bilmezliği yüzünden kolundan oldu.

Derhal ameliyata alınmaları konusunda zaman geçirmemeleri gerektiği belirtilen Urhan çiftti, kendilerine ilk müdahalenin yapıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tekrar başvurdu. Yeniden röntgeni çekilen Urhan, 15 Eylül'de derhal ameliyata alındı. Kendisine basit bir ameliyat olduğunu ve bir saat içinde işlemin tamamlanacağı söylenen eşi Halis Urban, ameliyathanenin kapısında beklemeye başladı.

Basit diye nitelendirilen operasyon tehlikeli bir hal aldı. Bunun üzerine kalp ve damar cerrahı iki doktor daha ameliyata dahil edildi. 5 saat süren müdahaleye rağmen üç doktor da hasarlı damarı düzeltemedi. Acil olarak anjiyo yapılması gereken Urhan, "Bu hastanede damar için anjiyo donanımı yok" denilerek Alanya Başkent Hastanesi'ne sevk edildi.

Kolu kangren oldu

Burada da 7 saat süren ameliyat başarısız geçti. 16 Eylül sabahı tekrar ameliyata alınan Gamze Urhan, kolunda oluşan kas yırtılmaları ve aşırı ödem yüzünden başarısız gecen bir tedavi süreci yaşadı ve 27 Eylül günü bu kez Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bir çocuk annesi kadının kangren olan sağ kolu kesildi. Beyin kanaması geçiren diş doktoru Urhan, yoğun bakıma alındı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / YENİ ASIR