Alec Baldwin ölümüne neden olduğu görüntü yönetmeninin ailesiyle buluştu

Alec Baldwin
Alec Baldwin

Amerikalı oyuncu Alec Baldwin, Rust filminin çekiminde kurusıkıdan çıkan gerçek mermi ile ölümüne neden olduğu görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in eşi ve oğluyla buluştu. Oyuncu, tarifsiz bir acı yaşayan aileye sarılarak teselli etmeye çalıştı.

Hollywood yıldızı Alec Baldwin, Rust filminin çekimlerinde korkunç bir olay yaşadı. Sahne gereği eline aldığı kurusıkıyı sıkan oyuncu, 42 yaşındaki Halyna Hutchins'in ölümüne bir yönetmenin de yaralanmasına neden oldu. Olay sonrası ifadesi alınan oyuncu, serbest bırakıldı.

Görüntü yönetmeninin ailesini yalnız bırakmadı

Zor günler yaşayan oyuncu, ölümüne neden olduğu görüntü yönetmeninin ailesini de yalnız bırakmadı. Oyuncu, Hutchins'in eşi Matt Hutchins ve oğlu ile bir araya geldi. Oyuncu, ani ölümle yıkılan aileye sarılarak teselli etmeye çalıştı.

Hutchins'in pandemi engeli nedeniyle ABD'ye henüz gidemeyen Ukrayna'daki ailesi ise Baldwin'i suçlamadıklarını açıkladı.

Alec Baldwin Halyna Hutchins'in ailesiyle buluştu
Alec Baldwin Halyna Hutchins'in ailesiyle buluştu

İhmalden dolayı ceza alabilir

Filmin prodüktörleri arasında yer alan Alec Baldwin, yaşanan korkunç kazadan dolayı şimdilik bir ceza almadı ancak setteki ihmalsizliklerden dolayı ceza alabilir. Çekimlerde silahın doğrudan kişiler üzerine tutulması ve çalışanların koruyucu kıyafet giymemesinden dolayı 63 yaşındaki oyuncunun ceza alması gündeme geldi.

Halyna Hutchins
Halyna Hutchins

Ne olmuştu?

  • 63 yaşındaki ünlü oyuncu Alec Baldwin, yeni filmi Rust'ın setinde kazayla katil oldu. Oyununun sahne için kullandığı kurusıkıdan çıkan mermiler görüntü yönetmeni Halyna Hutchins ile filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza'ya isabet etti. Kazada Hutchins hayatını kaybederken Souza da hastanede tedavi altına alındı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >