Ali Dede: 'Evimiz yandı şimdi nereye gideceğiz?'

Ali Meşe
Ali Meşe

Anadolu Ajansı'nın yılın fotoğrafları oylamasında yaşam kategorisinde birinci olan "Ali Dede ve Kedisi" fotoğrafında yer alan Ali Meşe kendisine oy verenlere teşekkür etti. Meşe, evin yandığı sırada dışarıda kedi ile yangını izlerken, 'kızım evimiz yandı şimdi nereye gideceğiz?' dediğini söyledi.

Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasında "yaşam" kategorisinde birinci olan "Ali Dede ve Kedisi" fotoğrafında yer alan Ali Meşe, yaptığı açıklamada, kedisi ve kendisine oy verenlere teşekkür etti. Kolonya şişesinde bulunan benzini sobanın içine dökmesi sonucu çıkan yangından kedisi ile birlikte zorlukla kurtulduğunu anlatan Meşe, şunları kaydetti:

  • "Benzini sobaya damlatınca bir anda yangın çıktı. Alevler evin içinde dağıldı. Evin kapısına geldiğimde kedinin sesini duydum. 'Kızım gel gel' diye diye yanıma çağırdım. İlk önce camın önüne çıktı. Daha sonra omzuma atladı. Ayakkabılarımı bile giyemeden çoraplarımla dışarı kaçtım. Dışarıda yangını izlerken kedi kucağımdaydı. 'Kızım evimiz yandı nereye gideceğiz?' dedim."

Ali Dede: 'Cumhurbaşkanımıza Allah sağlıklı ömür versin'

Meşe, yangından sonra devletin kendisine yardım ettiğini anlatarak, "Cumhurbaşkanımıza Allah sağlıklı ömür versin. Devletin bize çok yardımı oldu. Devlet yardım etmeseydi bizim halimiz ne olurdu? Devletten Allah razı olsun. Çok güzel bir ev yapmışlar. Evi yapıp içini de döşemişler" ifadelerini kullandı.

'Fotoğrafı çok beğendim'

AA tarafından düzenlenen yılın fotoğrafları oylamasında kedisi ile olan fotoğrafına oy verenlere teşekkür eden Meşe, "Fotoğrafı çok beğendim. Görenler de beni beğenmişler. Allah razı olsun onlardan. Beni akıllarından çıkarmasınlar, beni hep hatırlasınlar." diye konuştu.

Ali dede şimdi yeni evinde oturuyor
Ali dede şimdi yeni evinde oturuyor

Fotoğrafına oy veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da şükranlarını ileten Meşe, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini, onu yakından görmek istediğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ali Meşe ve kedisinin olduğu kareyi yılın fotoğrafı seçti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ali Meşe ve kedisinin olduğu kareyi yılın fotoğrafı seçti.

'Cumhurbaşkanımızın oy vermesi hoşumuza gitti'

Ali Meşe'nin oğlu Ahmet Meşe de babasının fotoğrafının birinci olmasına sevindiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Babam da çok sevindi. Özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafı beğenerek oy vermesi çok hoşumuza gitti. Babam zaten daima Cumhurbaşkanımıza dua ediyor. Fotoğrafa oy verenlere çok teşekkür ederiz. Hepsinden Allah razı olsun. Devamlı babamı gördükleri zaman hüzünleniyorlar, ağlıyorlar. Bunları duyuyorum."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >