Alman medyası soruyor: 1 haftadır halkın karşına çıkmayan Merkel nerede?

Angela Merkel
Angela Merkel

Alman Bild gazetesi, Başbakan Angela Merkel’in neredeyse bir haftadır halkın karşısına çıkmadığını duyurdu. Merkel’in yokluğu Alman medyasında çeşitli spekülasyonlara yol açtı.

Alman Bild gazetesindeki habere göre Almanya Başbakanı Angela Merkel, en son geçen hafta eşi Joachim Sauer'le birlikte Bavyera'da düzenlenen Bayreuth Festivali'nde görüldü. Ardından Sauer, tatil için İtalya'ya gitti. Haberde, Merkel ve eşinin yaz tatilini genelde birlikte geçirdikleri belirtilirken, Sauer'in bu kez tek başına tatile çıkmış olmasına dikkat çekildi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eşi Joachim Sauer tatil için genelde İtalya’ya gidiyor.
Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eşi Joachim Sauer tatil için genelde İtalya’ya gidiyor.

Haberde ayrıca Başbakan'ın ağustos ayı takviminin boş olduğu, Merkel'in birkaç gün önce yapılan bakanlar kabinesinin toplantısına da katılmadığı ve toplantıda kendisini Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz'un temsil ettiği kaydedildi.

Merkel izin mi kullanıyor?

Merkel'in yokluğu Alman medyasında çeşitli spekülasyonlara yol açtı; ancak Bild'e konuşan sözcüler, Başbakan'ın sağlığının yerinde olduğunu, gelişmelerle ilgili bilgilendirildiğini ve yetkililerin istedikleri anda kendisine ulaşabildiklerini ifade etti.

Bazı haberlerdeyse Merkel'in izin kullanıyor olabileceği belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >