Aman dikkat: Yaşlı kadını "kediciksin" diyerek dolandırdılar

Yaşlı kadını 'kediciksin' diyerek dolandırdılar.
Yaşlı kadını 'kediciksin' diyerek dolandırdılar.

Dolandırıcılar numaralarına bir yenisini ekledi! 75 yaşındaki kadını 'kediciksin' diyerek 31 bin lira dolandırdılar.

Dolandırıcıların kendilerini asker, savcı ve polis gibi tanıtarak PKK ve FETÖ gibi örgütlerin isimleriyle vatandaşları kandırdıkları haberlere bu kez 'kedicik' numarası eklendi. Kadıköy'de tek başına yaşayan 75 yaşındaki Saadet U.'yu arayan dolandırıcılar, yaşlı kadına "Adnan Hoca sizi kedicik yapmış, operasyonda adınız geçiyor. Üzerinizde silah ve paralar gözüküyor" diyerek korkuttu.

31 bin lira kaptırdı

Kadıköy'de tek başına yaşayan 75 yaşındaki Saadet U., "Adnan Oktar sizi kedicik diye kaydetmiş, üzerinde silah ve paralar görünüyor" diyen dolandırıcılara 31 bin lirasını kaptırdı.

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, kendilerini asker, savcı ve polis gibi tanıtarak PKK ve FETÖ gibi örgütlerini simlerini kullanarak vatandaşları kandıranlar bu kez 'kedicik' numarasıyla 75 yaşındaki kadını dolandırdı. Kadıköy'de tek başına yaşayan 75 yaşındaki Saadet U.'yu arayan dolandırıcılar, yaşlı kadına "Adnan Hoca sizi kedicik yapmış, operasyonda adınız geçiyor. Üzerinizde silah ve paralar gözüküyor" diyerek korkuttu.

Yaşlı kadının Hac parasıydı

Kendisini arayan kişilerden şüphelenen yaşlı kadın Saadet U., "Bak oğlum ben bu parayı gıdım gıdım biriktirdim. Hacca gideceğim, dolandırıcı mısınız? Sizi 155'e şikayet edeceğim" diyerek karşı çıktı. Ancak dolandırıcılar "Tamam sizi 155'e aktarıyoruz" diyerek şebekenin diğer elemanına telefonu verdi. Kendisini polis olarak tanıtan bu kişi, paraları adresini verdikleri parka getirmelerini istedi ve bir de parola verdi.

Parola: Vatan/Bayrak

Kendisini arayanların polis olduğuna inanan Saadet U. bankada bulunan paralarını çekip çantasına koyarak buluşma yerine gitti. Saadet U.'yu dolandıran 2 kişi yanına yaklaşarak "Vatan" dedi. Saadet U. da "Bayrak" diyerek içerisinde 31 bin lira olan poşeti dolandırıcılara verdi.

Polis kayıplara karışan zanlıları arıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >