Ameliyat olmamak için direnen kadın yıllarca 20 kilo kistle yaşadı

Ameliyatı kabul eden genç kadının karnından 20 kiloluk kist çıkartıldı.
Ameliyatı kabul eden genç kadının karnından 20 kiloluk kist çıkartıldı.

32 yaşındaki Ashley Walden karnındaki 20 kiloluluk kistle senelerce yaşadı. Walden’ın karnı o kadar şişti ki yürümekte zorlanıyordu. Ameliyat olmamak için direnen Walden en sonunda ikna edildi ve 20 kiloluk kistten kurtuldu.

32 yaşında 3 çocuk annesi Ashley Walden, beş yıl boyunca ağrılı şişmiş bir göbek ile yaşadıktan sonra karnından 20 kiloluk kist çıkartıldı.

2013 yılında doktora giden Ashley Walden'e iyi huylu bir kist teşhisi kondu; ancak doktoru genç kadına yapılması gereken bir şey olmadığını söyledi. Bir süre sonra karnı ağrımaya başlayan Walden'in karnı o kadar büyüdü ki, 2016 yılına adeta hamile görünüyordu ve yürümeye çalışıyordu.

Doktorlar bile şaşkına döndü

Artık ağrıdan ne yapacağını bilemeyen Walden, acile gitti. Kadının karnını görünce şaşkına dönen doktorlar, ameliyat kararı verdi; ancak genç kadın korkudan ameliyatı reddetti. Bir süre sonra ameliyatı kabul eden genç kadının karnından başarılı bir operasyonla 20 kiloluk kist çıkartıldı.

Daha önce ameliyatı reddettiği için karnı daha da büyüyen genç kadın, şimdi başkalarına siz de beklemeyin çağrısı yapıyor.