Amerika'nın sır gibi sakladığı 51. Bölge, neden bu kadar gizemli?

51.Bölge'ye girmek kesinlikle yasak.
51.Bölge'ye girmek kesinlikle yasak.

Amerikalılar bile burada ne işler döndüğünü bilmiyor.

Amerikan hükümetinin tüm dünyadan sır gibi sakladığı 51. Bölge hakkında ortaya atılanları gelin daha yakından inceleyelim.

51. Bölge nerededir? 

                  
                  
                  
                  
                  51. Bölge, Las Vegas'ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölü yakınında bulunmaktadır. Bölge, Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahasıyla çevrelenmiştir.
51. Bölge nerededir? 51. Bölge, Las Vegas'ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölü yakınında bulunmaktadır. Bölge, Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahasıyla çevrelenmiştir.
Bölgenin işlevi nedir? 

                  
                  
                  
                  
                  Nevada Çölü'ndeki bu bölgede uçak ve düşman silahlarının incelenip araştırıldığı söylenmektedir. Ancak Area 51 kurulduğu günden bu yana gizemini korumaktadır.
Bölgenin işlevi nedir? Nevada Çölü'ndeki bu bölgede uçak ve düşman silahlarının incelenip araştırıldığı söylenmektedir. Ancak Area 51 kurulduğu günden bu yana gizemini korumaktadır.
Hükümet resmen açıkladı

                  
                  
                  
                  
                  ABD üssün varlığını 2013 yılında resmen açıklamıştır. Bu tarihten önce üssün varlığıyla ilgili hiçbir resmi açıklama yoktur.
Hükümet resmen açıkladı ABD üssün varlığını 2013 yılında resmen açıklamıştır. Bu tarihten önce üssün varlığıyla ilgili hiçbir resmi açıklama yoktur.
Kimse bilmiyor

                  
                  
                  
                  
                  51 Bölge hakkında vatandaşlar hatta hükümette görev alan birçok kişi bilgi sahibi değil.
Kimse bilmiyor 51 Bölge hakkında vatandaşlar hatta hükümette görev alan birçok kişi bilgi sahibi değil.
Kesinlikle yasak

                  
                  
                  
                  
                  Area 51'e girmek kesinlikle yasaktır. Bu gizli bölge hakkında yalnızca orada çalışanlardan bilgi alınabilmektedir. Ancak orada çalışan ya da daha önce çalışmış olanların neredeyse hepsi hükümet tarafından susturulmuştur.
Kesinlikle yasak Area 51'e girmek kesinlikle yasaktır. Bu gizli bölge hakkında yalnızca orada çalışanlardan bilgi alınabilmektedir. Ancak orada çalışan ya da daha önce çalışmış olanların neredeyse hepsi hükümet tarafından susturulmuştur.
Merkez toprağın altında

                  
                  
                  
                  
                  Çölün ortasındaki bu askeri bölgede yalnızca büyük bir uçak pisti görünmektedir. Araştırmaların toprağın altındaki devasa yapıda gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.
Merkez toprağın altında Çölün ortasındaki bu askeri bölgede yalnızca büyük bir uçak pisti görünmektedir. Araştırmaların toprağın altındaki devasa yapıda gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.
Sürekli tırlar geliyor

                  
                  
                  
                  
                  Bölgeye sürekli olarak beyaz tırlar gelmektedir. Ancak bu tırların ne taşıdığı da bilinmemektedir.
Sürekli tırlar geliyor Bölgeye sürekli olarak beyaz tırlar gelmektedir. Ancak bu tırların ne taşıdığı da bilinmemektedir.
UFO çalışmaları yapılıyor

                  
                  
                  
                  
                  51. Bölge'de UFO'lar hakkında çalışmaların yürütüldüğü ileri sürülmektedir.
UFO çalışmaları yapılıyor 51. Bölge'de UFO'lar hakkında çalışmaların yürütüldüğü ileri sürülmektedir.
Otopsi mi yapılıyor? 

                  
                  
                  
                  
                  51. Bölge hakkında ortaya atılan iddiaların en ilgi çekeni ise Area 51'de uzaylılara otopsi yapıldığıyla ilgilidir.
Otopsi mi yapılıyor? 51. Bölge hakkında ortaya atılan iddiaların en ilgi çekeni ise Area 51'de uzaylılara otopsi yapıldığıyla ilgilidir.
Uzaylılar inceleniyor

                  
                  
                  
                  
                  1947 yılında yaşanan Roswell UFO kazasının enkazından çıkarılan uzaylı yaratığın 51. Bölge'de incelendiği ileri sürülmüştür.
Uzaylılar inceleniyor 1947 yılında yaşanan Roswell UFO kazasının enkazından çıkarılan uzaylı yaratığın 51. Bölge'de incelendiği ileri sürülmüştür.
Nedir bu UFO kazası? 

                  
                  
                  
                  
                  Roswell UFO kazası, 8 Temmuz 1974'te ABD'nin New Mexico Eyaleti'nde gerçekleştiği iddia edilen olaydır. Hükümet öncelikle Roswell Kasabası'na meteor düştüğünü açıklamıştır. Ancak kasabalılar yere düşen cisimlere bir türlü anlam verememiştir. Buradan toplananlar ise incelenmek için 51. Bölge'ye taşınmıştır.
Nedir bu UFO kazası? Roswell UFO kazası, 8 Temmuz 1974'te ABD'nin New Mexico Eyaleti'nde gerçekleştiği iddia edilen olaydır. Hükümet öncelikle Roswell Kasabası'na meteor düştüğünü açıklamıştır. Ancak kasabalılar yere düşen cisimlere bir türlü anlam verememiştir. Buradan toplananlar ise incelenmek için 51. Bölge'ye taşınmıştır.
Amerikalılar hemfikir

                  
                  
                  
                  Kısacası herkes 51. Bölge'de gizli bir şeylerin döndüğünün farkında. Amerikalılar bölgede yalnızca uçak ve silahların incelendiğine inanmıyor. Bu konuda neredeyse herkes hemfikir… Area 51'de uzaylılar ve dünyayı ziyaret eden UFO'lar ın incelendiği kabul ediliyor. 


 (Yararlanılan kaynaklar: dunyayikesfet.net, wikipedia.org, davidreneke.com ve natgeotv.com)
Amerikalılar hemfikir Kısacası herkes 51. Bölge'de gizli bir şeylerin döndüğünün farkında. Amerikalılar bölgede yalnızca uçak ve silahların incelendiğine inanmıyor. Bu konuda neredeyse herkes hemfikir… Area 51'de uzaylılar ve dünyayı ziyaret eden UFO'lar ın incelendiği kabul ediliyor. (Yararlanılan kaynaklar: dunyayikesfet.net, wikipedia.org, davidreneke.com ve natgeotv.com)
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >