Anaokulunda şüpheli ölüm: Uyurken hayatını kaybetti

Şişli'de yer alan ​anaokulunda şüpheli ölüm meydana geldi
Şişli'de yer alan ​anaokulunda şüpheli ölüm meydana geldi

Şişli'de meydana gelen olayda 4 yaşındaki Bilge A. yemek yedikten sonra öğretmenleri tarafından uyku odasına götürüldü. Bir süre sonra küçük Bilge'yi uyandırmak isteyen öğretmenleri tepki alamayınca sağlık ekiplerine haber verdi. Ekipler tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen küçük Bilge'nin hayatını kaybettiği öğrenildi.

İstanbul Şişli'de bir anaokulu öğrencisi hayatını kaybetti.

Olay, 15 Şubat tarihinde Halil Rıfat Paşa Mahallesi'nde bulunan özel bir anaokulunda meydana geldi.

Uyku odasına gitti

İddiaya göre 4 yaşındaki Bilge A, yemek yedikten sonra, uyumak için öğretmenleri tarafından uyku odasına götürüldü.

Bilge, burada bir süre arkadaşlarıyla oynadıktan sonra uykuya daldı. Uyku saatinin sona ermesiyle birlikte, öğretmenleri küçük Bilge'yi uyandırmak istedi.

Küçük Bilge uyanamadı

Küçük kızın tepki vermemesi üzerine paniğe kapılan öğretmenleri ve okul müdürü durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Ambulansla Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Bilge, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Soruşturma başlatıldı

Bilge A.'nın ölümünün şüpheli bulunması üzerine polis incelemelerde bulundu. Küçük kızın kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Öğretmenlerin ifadesi alındı

Konuyla ilgili anaokulu sahibi, öğretmen ve yardımcı öğretmen, ifadeleri alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >