Angelina Jolie: Kofi Annan'ın ölümü beni derinden üzdü

Angelina Jolie
Angelina Jolie

BM İyi Niyet Elçisi olan aktris Angelina Jolie, "Gerçek bir küresel devlet adamı ve dürüstlük abidesi olan Kofi Annan'ın ölümü beni derinden üzdü" açıklamasında bulundu.

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın ölüm haberinin kendisini derinden üzdüğünü belirtti.

Jolie, mesajında, "Gerçek bir küresel devlet adamı ve dürüstlük abidesi olan Kofi Annan'ın ölümü beni derinden üzdü. Onu insani yönü, zarafeti ve vakur tavrıyla hatırlayacağım. Düşüncelerim eşi ve ailesiyle birlikte" ifadelerini kullandı.

Angelina Jolie
Angelina Jolie

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi de yaptığı yazılı açıklamada, Annan'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Dünya çok büyük bir adamı kaybetti. Ben de iyi bir arkadaşımı, akıl hocamı, rol modelimi ve değerli bir danışmanımı kaybettim" değerlendirmesinde bulundu.

Kofi Annan, Brad Pitt ve Angelina Jolie
Kofi Annan, Brad Pitt ve Angelina Jolie

Kofi Annan Vakfından yapılan açıklamada, 80 yaşındaki Annan'ın henüz teşhis konulamayan bir hastalık nedeniyle İsviçre'nin başkenti Bern'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini bildirilmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >