Ankara’da zorla evlendirilmek istenen 14 yaşındaki kızı polis kurtardı

14 yaşındaki Y.Ç, dün akşam 155 Polis İmdat hattını arayarak, ailesi tarafından T.Ç. ile zorla evlendirilmek istendiğini söyledi.
14 yaşındaki Y.Ç, dün akşam 155 Polis İmdat hattını arayarak, ailesi tarafından T.Ç. ile zorla evlendirilmek istendiğini söyledi.

Ankara’da zorla evlendirilmek istenen 14 yaşındaki Y.Ç. düğün salonuna giden polisler tarafından kurtarıldı. Bundan böyle ailesiyle yaşamak istemediğini belirten Y.Ç yurt dışındaki, yakınlarının yanına gönderilmeyi talep etti.

Edinilen bilgiye göre Ankara’nın Altındağ ilçesinde oturan 14 yaşındaki Y.Ç, dün akşam 155 Polis İmdat hattını arayarak, ailesi tarafından T.Ç. ile zorla evlendirilmek istendiğini söyledi.

Bunun üzerine harekete geçen Karapürçek Polis Merkezi Amirliği ekipleri, düğün salonuna giderek Y.Ç.'yi arka kapıdan dışarı çıkardı.

Y.Ç.'nin annesi ve babası ile T.Ç. ise ifade için polis merkezine götürüldü. İfadelerinin ardından serbest bırakılan şüpheliler ile ilgili yasal işlem başlatılırken, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen Y.Ç. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ait sığınma evine yerleştirildi.

Polisteki ifadesinde artık ailesiyle yaşamak istemediğini belirten Y.Ç., yurt dışındaki yakınlarının yanına gönderilmesini talep etti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >