Annesi tarafından boğulmak istenmişti! Sağlık durumu belli oldu

Adıyaman
Adıyaman

Öz annesi tarafından süs havuzunda boğulmak istenen 3 aylık bebeğin sağlık durumuyla ilgili Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğan'dan açıklama geldi.

Henüz 3 aylık bebeğin öz annesi tarafından süz havuzunda boğulmaya çalışılmasının yankıları devam ederken, Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğan'dan minik bebeğin sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi.

"Sağlık durumu iyi"

Doğan, “Bebeğin şu anda hayati tehlikesinin olduğunu düşünmüyoruz. Akciğerinde sıkıntılar var ama bebeğin genel durumu iyi, tedaviyle toparlanacağını düşünüyoruz” dedi.

Hastane personeli tarafından yakından ilgilenilen 3 aylık erkek bebeğin tedavisi Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde sürüyor. Sağlık çalışanlarının özel ilgi gösterdiği talihsiz bebeğin sağlık durumu ile ilgili açıklamada bulunan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, "Bebeğimiz köprücük kemiğinde kırık şüphesi ve akciğerlerine su girmesi nedeniyle acil servisten hastanemize yatışı yapıldı. Bebeğin gerekli takip ve tedavileri yapılıyor. Bebeğimizin genel durumu şu anda iyi ama bir müddet hastanemizde olması gerekiyor. Gereken bütün ihtiyaçları tarafımızdan karşılanıyor. Bebeğimiz tedavi edildikten sonra olayla ilgili soruşturma neticesine göre, adli makamların kanaatiyle ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bebeğin şu anda hayati tehlikesinin olduğunu düşünmüyoruz. Akciğerinde sıkıntılar var ama bebeğin genel durumu iyi, tedaviyle toparlanacağını düşünüyoruz. Zamanında müdahale edilip hastanemize getirildi. Bu da inşallah çocuğumuzun kurtarılmasına vesile olacak" diye konuştu.

Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Anne hastaneye sevk edildi

Kendi öz çocuğunu öldürmek isteyen ve bipolar bozukluğu rahatsızlığı olan H.P.’nin ise Adıyaman Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadesinin ardından Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sevk edildiği öğrenildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >