Annesini 40 yerinden bıçaklamıştı ifadesi kan dondurdu: Dünyada iki üç kişiden biriyim, durum vahim, beni tahliye edin

Geçtiğimiz yıl annesini öldüren sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Geçtiğimiz yıl annesini öldüren sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz yıl Kayseri'de 'iş bul' diyen annesini 40 yerinden bıçaklayıp boğazını kesen H.G'nin savunması kan dondurdu.

Geçtiğimiz yıl Kayseri’de 'İş bul' diyen 72 yaşındaki annesini 40 yerinden bıçaklayıp boğazını keserek öldüren ve tutuklu yargılanan sanığın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu. “Dünyada iki üç kişiden birisiyim, durum vahim. Beni tahliye edin” diyen sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Annesi 'iş bul' demişti

4 Ekim 2017’de Kocasinan ilçesinde meydana gelen olayda daha önce psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 41 yaşındaki H.G., 72 yaşındaki annesi G.G. ile tartıştı. Tartışmada H.G. kendisine 'İş bul' diyen annesini çakı ile 40 yerinden bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldürdü. Olay sonrasında H.G. 155’i arayarak annesini öldürdüğünü söyledi. 155’in yönlendirdiği polis ekipleri, annesini öldüren H.G.’yi gözaltına aldı. H.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 72 yaşında hayatını kaybeden G.G.’nin cesedi ise yapılan incelemenin ardından toprağa verilmişti.

H.G. kendisine 'İş bul' diyen annesini çakı ile 40 yerinden bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldürdü.
H.G. kendisine 'İş bul' diyen annesini çakı ile 40 yerinden bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldürdü.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık H.G. ile avukatı hazır bulundu.

Ceza ehliyeti tam

Sanık H.G.’nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumundan rapor geldiği ve raporda ceza ehliyetinin tam olduğunun belirtildiği öğrenildi.

Sanık: “Artık zaman kalmadı”

Tutuklu sanık 41 yaşındaki H.G. mahkemeye mektup verdi. Mahkemeye yazılı savunma veren sanık H.G.’nin “Dünyada iki üç kişiden birisiyim, durum vahim. Beni tahliye edin. Artık zaman kalmadı” diye yazdığı öğrenildi.

Soğukkanlı savunma

Mahkeme başkanının ‘Anneni neden öldürdün’ sorusu üzerine sanık H.G., “Sayın hakimim başkası olsa anlatırdı ama ben anlatmak istemiyorum. Babamı çok sevdiğim için beni kıskanırdı, bazı yanlışlarını gördüm, öldürdüm” diyerek soğukkanlı bir savunma yaptı. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık H.G.’ye ‘üstsoydan yakın akrabayı kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >