Antalya’da 5 koyun çalan hırsızlar kendilerini bu sözlerle savundu

Ara sokaklara giren hırsızlar polisten kaçamadı.
Ara sokaklara giren hırsızlar polisten kaçamadı.

Antalya'da 5 koyunu çalan hırsızlar, yaşanan kovalamaca sonunda yakayı ele verdi. Hırsızlar, hayvanları sünnet düğünü için çaldıklarını söylerken, "Et de mi yemeyelim" dedi.

Olay, saat 13.30 sırasında Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Doğuyaka Mahallesi 1195 Sokak'ta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre Antalya polisi, içinde 3'ü kadın 5 kişinin bulunduğu ve durumundan şüphelendikleri 42 DKZ 87 plakalı hafif ticari aracı durdurmak istedi.

Polisin 'dur' ihtarına uymayan şüpheliler, kent merkezine doğru kaçmaya başladı. Takibe geçen polis tüm kavşaklar ve güzergah üzerinde önlem aldı. Gazi Bulvarı üzerinden Yeşildere Mahallesi, Hal kavşağına kadar kovalanan araçtakiler kaçmayı sürdürdü. Trafiği tehlikeye düşürecek şekilde ara sokaklara giren araçtakiler, Doğuyaka Mahallesi'nde girdiği bir çıkmaz sokakta durduruldu. Araçtan inen şüpheliler kaçmaya çalışırken motorize ve asayiş timleri tarafından yakalandı.

“Et de mi yemeyelim”

Ticari aracın koltuk ve bagajında 5 koyun ele geçirildi. Takılı plakanın çalıntı olduğu belirlenirken, araçta başka plakalar olduğu görüldü.

Aracı kullanan Zeki Ş. ve beraberindeki Tarık Ş., Nurhayat Y.t, Gülseren Ş., Gülden Y. gözaltına alındı. İlk ifadeleri olay yerinde alınan şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. İki erkek şüpheli, koyunları yol kenarında bulduklarını, sünnet düğünü yapmak için aldıklarını belirterek, "Et de mi yemeyelim" dedi. Polis koyunların sahiplerini bulmaya çalışıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >