POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Apple, iPhone kullanıcıları için kamera ipuçları sunmaya başladı

iPhone
iPhone

Apple, yeni başlattığı video dizisiyle iPhone kullanıcıları için birçok farklı ipucu paylaşıyor. Bu teknikleri ve modları kullanarak iPhone'larda çok daha kaliteli fotoğraf çekmek mümkün.

İçindekiler

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte kamera konusunda hem donanımsal hem de yazılımsal olarak önemli yenilikler sunan Apple, kullanıcıların daha iyi fotoğraf çekmesine yardımcı olmak için yeni bir video dizisi başlattı.

iPhone 7 Plus, çift kamera sayesinde portre modunda arka planı ana konudan ayırarak fark yaratıyor.
iPhone 7 Plus, çift kamera sayesinde portre modunda arka planı ana konudan ayırarak fark yaratıyor.

Doğrudan Apple'ın web sayfasında yayınlanan ipuçları sayesinde farklı senaryolarda çok daha kaliteli ve ilgi çekici fotoğraf kareleri yakalayabilmek mümkün. Zira şirket birçok farklı ortam için (aydınlık, karanlık ya da çok daha fazlası) çeşitli ipuçları sunuyor.

Video ipuçlarında kamera modlarından da bahsediliyor.
Video ipuçlarında kamera modlarından da bahsediliyor.

iPhone 7 ile artık reklam filmleri çekildiği düşünüldüğünde, paylaşılan bu ipuçlarının kullanıcılar için çok büyük avantaj sağlayacağı aşikar. Ayrıca Apple'ın doğrudan kendi YouTube kanalında da benzer video içerikler paylaşılıyor. Son olarak videolarda farklı çekim modlarının yer aldığını da belirtmekte yarar var.