Aracıyla kayığa çarpan sürücüden ilginç açıklama: 2020'den kurtulmak istiyorum

Sinop'ta bir sürücü aracıyla denizde bulunan kayığa çarptı
Sinop'ta bir sürücü aracıyla denizde bulunan kayığa çarptı

Sinop'ta kontrolden çıktıktan sonra takla atan ve mendireğe düşüp balıkçı kayığına çarparak duran aracın sürücüsü Necdet Dikmen, "Denize düşmekten son anda kurtuldum. Bu 2020 yılı bize iyi gelmedi. 2020 yılından kurtulmak istiyorum" dedi.

Kaza, önceki gün Sinop merkezindeki mendirek alanında meydana geldi. Necdet Dikmen (55) yönetimindeki hafif ticari araç, sürücüsünün kontrolünü yitirmesi sonucu mendirekten düşerek, deniz kıyısındaki balıkçı kayığına çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle ters dönen araç, denize düşmekten son anda kurtuldu. Sürücü Dikmen, kendi imkânıyla aracından çıkarak kıyıya ulaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye, itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, denize düşmemesi için halata bağladığı aracı, daha sonra çağrılan vinçle, bulunduğu yerden çıkardı.

"2020 yılından kurtulmak istiyorum"

Sinop’ta 30 yıldır balıkçılık yaptığını söyleyen sürücü Dikmen kaza anını anlattı:

“Manevra esnasında ileri geri yapıyordum. Geri vitese taktığımı sanıyordum. Oysa ileri vitesi takmışım. Daha sonra araç denize doğru düştü. Biraz korktum ancak bagajdan çıkmayı başardım. Aracın sadece sağ tarafı ıslandı. Bu 2020 yılından kurtulmak istiyorum. Başımıza çok kötü şeyler geldi. Salgınlar, hastalıklar, ölümler çoğaldı.”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >