Artvin'de bir kişi evinin önünde ayı saldırısına uğradı

Ahmet Aral
Ahmet Aral

Artvin'de 59 yaşındaki Ahmet Aral marketten dönerken evinin önünde ayı saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Aral hastaneye kaldırıldı. Saldırı anını anlatan Aral, "Bacaklarımdan tuttu ve beni yere düşürdü. Tekme atıp bağırmaya başladım" dedi.

Artvin’in Şavşat ilçesinde evininin önünde ayı saldırısına uğrayan Ahmet Aral (59), yaralandı.

Olay dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Balıklı köyünde meydana geldi. Alışverişten dönen Ahmet Aral, elindeki poşetlerle evinin önüne geldiği sırada aniden yakındaki samanlığın arkasından çıkan ayının saldırısına uğradı.

Ayıya tekme atarak kurtulmaya çalıştı

Tekme atarak ayıdan kurtulmaya çalışan Aral, bağırarak yardım istedi. Ayı ile mücadele eden Aral’ın yardımına evden eşi koştu. Eşinin de bağırmasıyla ayı, kaçarak uzaklaştı.

Ahmet Aral'ın bacağına dikiş atıldı
Ahmet Aral'ın bacağına dikiş atıldı

Saldırıda bacakları ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Ahmet Aral, ailesi tarafından Şavşat Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan Aral’ın bacağına dikiş atılırken, diğer yaralarına da müdahalede bulunuldu.

"Çok korktum, hala o anı yaşıyorum"

Hastanede tedavisi süren Aral, korku dolu anları anlattı. Ahmet Aral, “Elimde kumanya poşetleri ile evime gidiyordum. Tam evimin önüne geldiğimde bir anda samanlığın arkasından üstüme yürüdü, saldırıya uğradım. Bacaklarımdan tutan ayı beni yere düşürdü. Tekme atıp, bağırmaya başladım. Evden çıkan eşimin de bağırmasıyla ayı beni bırakıp kaçtı. Bayılmışım. Hastaneye götürdüler, sağ olsun herkes çok ilgilendi. Kaymakam Bey aradı. O ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bacağıma dikişler atıldı. Sağlık durumum iyi. Çok korktum, hala o anı yaşıyorum” dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >