Asgari ücrete yılda iki kere zam gelebilir mi?

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan
AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan katıldığı televizyon programında asgari ücretle ilgili sorulara yanıt verdi. Asgari ücretin yılda iki kere artırmanın mümkün olabileceğini belirten Özkan "Cumhurbaşkanımız zaten ifade etmişti. Bu yapılabilir. Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız. Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

TVNET'te canlı yayınlanan Sert Sorular programının bu haftaki konuğu AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan oldu.

Gazeteci Karagöz, Özkan'a "Asgari ücrete yılda bir kez yapılıyor, bunun ikiye çıkarılma olasılığı var mı? Altıncı ayda bir düzeltme gibi bir şey olur mu?" sorusunu yöneltti.

"Bunu değiştirmek mümkün"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunu daha önce ifade ettiğini belirten Özkan bunun mümkün olduğunu belirterek şunları ifade etti:

  • "Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Biz parlamentoda her zaman milletimizim menfaati ne gerektiriyorsa bunu her zaman yaparız."

"Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz"

"Bu CHP'nin aklına gelmez, bizim aklımızda var. Biz maliyetlere asgari ücretli vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız" diyen Özkan, vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerinin altını çizdi.

"Tedbir ve kararları alacağız"

Özkan ayrıca, "Maliyet artışı mı var? O zaman vatandaşımızın gelirinde de artışı sağlayacak tedbir ve kararları alacağız" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >