Asırlık çınar yıkılmadı: 100 yaşında virüsü yendi

100 yaşındaki Süleyman Çavdar koronavirüsü yendi
100 yaşındaki Süleyman Çavdar koronavirüsü yendi

Süleyman Çavdar koronavirüs nedeniyle 8 gündür Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. 100 yaşındaki çınar koronavirüs mücadelesini yenerek yoğun bakımdan çıktı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Servisi'nden 8 gündür koronavirüs nedeniyle tedavi gören 100 yaşındaki Süleyman Çavdar'dan iyi haber geldi. Hastalığı yenen Çavdar, doktor ve hemşirelerin alkışları arasında yoğun bakımdan çıkartılıp, servisteki odasına alındı.

"Moral ve motivasyonu artırıyor"

Dahiliye Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Akbudak, bir hafta içinde, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören toplam 4 hastayı servise çıkarttıklarını belirtip, "Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne bir süre önce kaldırılan ve 8 gündür solunum cihazına bağlı yoğun bakımda yaşayan Türkiye'nin en yaşlı koronavirüs hastalarından olan Süleyman Çavdar, yaşam mücadelesini kazandı. Solunum cihazı desteğine ihtiyacı olan hastanın klinik ve laboratuvar değerleri 8 gün sonra normale döndü ve servise devredildi.

Servisten de kısa sürede taburcu olabileceği belirtildi. Yeni tip koronavirüse karşı kazanılan başarılar, bu zor zamanlarda hem kendimin hem de ekibimin moral ve motivasyonumuzu artırmaktadır" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >