Ata Demirer hastanelik oldu: Film çekimleri iptal oldu

Ata Demirer
Ata Demirer

Yeni filmi 'Bursa Bülbülü' için hazırlık yapan ünlü komedyen Ata Demirer, evinde talihsiz bir kaza geçirdi. Demirer, yaşadığı talihsiz kaza sonrası ayak bileğinden ameliyat oldu.

Yaz aylarını Bozcaada'daki evinde geçiren oyuncu Ata Demirer, geçirdiği talihsiz kaza sonrası ameliyat oldu.

Film ertelendi

Ünlü komedyen, filmin çekimlerini ertelediklerini söyledi. Kötü haberi sosyal medya hesabından duyuran Demirer, "Sevgili dostlar, talihsiz bir ev kazası sonucu ayak bileğimden operasyon geçirmek durumunda kaldım. Operasyon başarılı geçti, iyiyim... Maalesef sonbaharda çekmeyi planladığımız 'BURSA BÜLBÜLÜ' filmimizi ileri bir tarihe erteliyoruz. Sağlıklı günlerde kavuşmak üzere." ifadelerini kullandı.

Ata Demirer kimdir?

Ali Ata Demirer tam adına sahip oyuncu, 6 Temmuz 1972 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve buradan mezun oldu. Demirer ağabeyinin yardımıyla gece kuluplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasıyla İstanbul'a taşındı.

Okul yıllarında İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun "Turkish Kovboylar" adlı şarkısındaki gazeli seslendirdi. Ayrıca aynı grubun İsmail şarkısında rol almış meşhur İsmail karakterini de canlandırmıştır. E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Assos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu'nda "Komik Para" adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu 'Ege Kumpanya' adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı.

Konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi. 1996 ile 1998 yılları arasında birçok yerde gösteri verdi. 1998 yılının Şubat ayında "Tek Kişilik Dev Kadro" adlı oyunu ile Leman Kültür'de sahne aldı. Oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. "Korsan TV" adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Ata Demirer, daha sonra Vizontele Tuuba, Neredesin Firuze gibi filmlerde yer aldı. "Kısık Ateşte 15 Dakika" filmi ile ilk başrolünü aldı. Birçok televizyon dizisinde yer aldı ancak onun yurt çapında tanınması ve sevilmesi "Avrupa Yakası" adlı dizide 3 sezon boyunca canlandırdığı "Volkan" karakteri ile oldu. Oyuncu 1,87 boyundadır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >