Avatar Atakan, kanser hastası çocuk için 850 bin TL bağışladı

Avatar Atakan
Avatar Atakan

Milli sporcu Avatar Atakan, kanser hastası olan 2 yaşındaki bir çocuğun tedavi masrafları ringe çıktı. Atakan, kazandığı yarıştan 850 bin lira kazandı.

Milli sporcu ve Survivor yarışması şampiyonlarından, 'Avatar' lakaplı ünlü isim Çağan Atakan Arslan, kanser hastası olan iki yaşındaki Noemi için Almanya'da ringe çıktı.

Utanç duyuyorum

Avatar Atakan, geçtiğimiz günlerde Türk Milletini ve Cumhuriyetini aşağılamak suçundan hakim karşısına çıkmıştı. Çağan Atakan Arslan, böyle bir suçlamadan dolayı utanç duyduğunu söyledi.

Avatar Atakan kimdir?

Avatar Atakan
Avatar Atakan

7 Ağustos 1989 tarihinde Sivas'ta dünyaya gelmiştir. Asıl ismi Çağan Atakan Arslan olan popüler isim, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana bir çok başarıya imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'naparkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan'da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul'da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >