POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Avrupalılar artık AB'nin herhangi bir yerinde Netflix'ten yararlanabilecek

Netflix
Netflix

Netflix’ten de gezmekten de vazgeçemeyen Avrupalıları büyük bir rahatlığa kavuşturan karar Avrupa Birliği tarafından alındı.

İçindekiler

Netflix başta olmak üzere, internet üzerinden film ve dizi içeriği sunan medya portalları Nisan itibariyle Avrupa Birliği ülkelerinde birlik dışında kaydedilmiş abonelikler için de erişilebilir olacak. Dijital ortak Pazar girişimi çerçevesinde üye ülkeler arasındaki dijital sınırları kaldırmaya yönelik adımlar atmaya devam eden AB, şimdi de yeni dijital medya taşınabilirliği kurallarını hayata geçirdi.

Netflix Türkiye'nin Esra Erol'lu reklamı büyük tepki aldı: 'Biz onlardan kaçıp size geliyoruz, sizse onlara yöneliyorsunuz'
İlginizi çekebilirNetflix Türkiye'nin Esra Erol'lu reklamı büyük tepki aldı: 'Biz onlardan kaçıp size geliyoruz, sizse onlara yöneliyorsunuz'

Büyük bir engel ortadan kalktı

Gelişmeyle ilgili Euronews haber sitesine konuşan Avrupa Tüketici Örgütü yöneticilerinden Ursula Pachl, şunları kaydetti: Pek çok tüketici sadece abonelik haklarını seyahatleri süresince de kullanmakla kalmayıp, diğer ülkelerdeki dijital içeriğe erişimden de faydalanmaktan memnun olacak. Bir ülkeyi ziyaret ettiniz ve o sırada ülkenizdeki abonelik haklarınızın sağladığı portalda neler olup bitiyor neler yenilenmiş, bunları öğrenmek istiyorsunuz. Bu mümkün değildi.

‘Çevrimiçi İçerik Hizmetlerinin Taşınabilirliği Hakkında Yönetmelik’ olarak adlandırılan yeni bir AB yönetmeliği, herhangi bir Avrupa vatandaşının, Netflix ve Amazon Prime dahil olmak üzere AB’ye üye olan herhangi bir yerinde abone hizmetlerine erişmesini sağlayacak.

Özetle, bir ülkede bazı içeriklere ulaşım yasaksa gidilen AB ülkesinde eğer o içerik izlenime açıksa yasak olan ülkede üyelik açan kişi o içeriğe erişebilecek.