Aynı mahalleden aynı isimde 4 kişinin hayatını kaybetmesi mahalleliyi şoke etti

 Aynı mahalleden aynı isimde 4 kişi öldü.
Aynı mahalleden aynı isimde 4 kişi öldü.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, son 1 yıl içerisinde meydana gelen trafik kazalarında, aynı mahalleden ismi Halil olan 4 kişi hayatın yaşamını yitirdi, trafik kazalarının cuma ve cumartesi günleri gerçekleştiği belirtildi. Trafik kazalarındaki bu tesadüf nedeniyle mahalle sakinleri 14 küçükbaş hayvanı kurban etti.

Kütahya Tavşanlı’da, son 1 yıl içinde meydana gelen trafik kazalarında aynı mahalleden ismi Halil olan 4 kişi hayatını kaybetmesi mahalleyi şoke etti.

Trafik kazaları Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde gerçekleşti.
Trafik kazaları Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde gerçekleşti.

Çukurköy Mahallesi sakinleri cuma ve cumartesi günleri yaşanan trafik kazalarındaki bu tesadüf nedeniyle14 küçükbaş hayvanı kurban etti.

Mahallenin gençleri para toplayıp kurban kesti

Kayınvalidesinin trafik kazasında yaşamını yitiren Mehmet Tunç.
Kayınvalidesinin trafik kazasında yaşamını yitiren Mehmet Tunç.

Çukurköy Muhtarı İsmail Akkoç, mahallelilerin 1 yılda trafik kazalarına 5 kurban verdiğini, 4’ünün isminin Halil olduğunu, son kazada ise Halil isimli vatandaşın yaralandığını eşinin ise hayatını kaybettiğini söyledi.

Bunun üzerine mahalledeki gençlerin girişimleriyle para toplayıp kurban kestiklerini anlatan Akkoç, “Bu kazaları ilginç kılan bir diğer ayrıntı ise cuma ve cumartesi günü meydana gelmiş olması. En son meydana gelen Halil isimli vatandaşın eşinin hayatını kaybettiği kaza cuma günü, diğer kazalar ise cumartesi gece 03.00’ten sonra meydana geldi” dedi.

Kayınvalidesinin trafik kazasında yaşamını yitirdiğini anlatan Mehmet Tunç ise şunları söyledi: “En son meydana gelen kazada kayınvalidem hayatını kaybetti. Aynı olayda kayınpederim Halil de yaralandı. Onun durumu şu anda iyiye gidiyor.”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >