Usta sanatçı Ayşegül Atik hayatını kaybetti

Ayşegül Atik- Arşiv
Ayşegül Atik- Arşiv

Usta oyuncu Ayşegül Atik hayatını kaybetti. 'Bir alışveriş bir fiş' reklamıyla tanınan Ayşegül Atik, En Son Babalar Duyar gibi birçok dizide de rol aldı.

Usta oyuncu Ayşegül Atik, 72 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören Atik'in Bodrum'da kalp krizi sonucu öldüğü bildirildi.

Ayşegül Atik kimdir?

1948 yılında dünyaya gelen usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik Ankara doğumludur.

1980'li yıllarda Ali Atik ile beraber 'Önce Alışveriş Sonra Fiş' sloganı ile hafızalarda yer edinen KDV reklamında oynamıştır. Gerçek ismi Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik 5 kardeştir.

Ankara TED Koleji'ni bitirmiş ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur.

Ayşegul Atik, eşi Ali Atik ile birlikte nostaljik kamu spotu 'Bir alışveriş bir fiş'te.
Ayşegul Atik, eşi Ali Atik ile birlikte nostaljik kamu spotu 'Bir alışveriş bir fiş'te.

1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenmiş 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atik'in bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur.

Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi'nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.

2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >