Ayşen Gruda bugün son yolculuğuna uğurlandı

Usta oyuncu Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlanıyor.
Usta oyuncu Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlanıyor.

Pankreas kanseri olan Ayşen Gruda 23 Ocak günü öğlen saatlerinde tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın usta ismi Gruda bugün Zincirlikuyu mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir yoğun bakımda pankreas kanseri tedavisi gören Ayşen Gruda 74 yaşında hayatını kaybetti. Usta isim sevenlerini yasa boğdu.

Ayşen Gruda için cenaze töreni düzenlendi.
Ayşen Gruda için cenaze töreni düzenlendi.

Ayşen Gruda Çöpçüler Kralı filminden bir kare.
Ayşen Gruda Çöpçüler Kralı filminden bir kare.

Bir sürü mesaj paylaşıldı

Ünlü isimler ve sevenleri sosyal medya üzerinden vefat mesajları paylaştılar. Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal'dan Hazal Kaya'ya kadar birçok isim üzüntülerini dile getirmişti.

Ayşen Gruda, 'domates güzeli' seçildiği zaman.
Ayşen Gruda, 'domates güzeli' seçildiği zaman.

Bugün defnedilecek

Ayşen Gruda, Zincirlikuyu Camii'de kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Ayşen Gruda'nın kızı Elvan Gruda cenaze töreninde, 'ben onun bebeğiydim' diyerek duygularını dile getirdi. Kızı Gruda şunları söyledi;

  • Söyleyecek çok söz var ama takatim yok. Onu herkes seviyor, övüyor, kucaklıyor... Ben de aynı duyguları paylaşıyorum ama bir farkla. Ben onun bebeğiyim. Bütün Türkiye'nin ve sevenlerinin başı sağ olsun. Bu süreçte bizimle beraber olan acımızı paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayşen Gruda'nın değerinin hepimiz farkındayız. Onun sanatçılığı, zekası, dürüstlüğü, insana olan saygısı, sanatındaki o başarısı inanılmaz... Burada bir sürü genç öğrencisi var. O insanlara o kadar çok şey kattı ki... Alkış almaları için yollarını açtı. Ona çok teşekkür ediyoruz. Saygı ve sevgiyle sonsuzluğa uğurluyoruz."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >