Aziz Sancar TOGG'un direksiyonunda: Yerli oto hakkında aklına takılanları sordu

Aziz Sancar TOGG'un CEO'su Mehmet Karakaş'tan bilgi aldı
Aziz Sancar TOGG'un CEO'su Mehmet Karakaş'tan bilgi aldı

Nobel Kimya Ödülü sahibi olan Prof. Dr. Aziz Sancar, TEKNOFEST'te TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile TOGG standını ziyaret etti. Yerli otomobilin direksiyonuna geçen Sancar, TOGG ile ilgili bilgi aldı.

Prof. Dr. Aziz Sancar TEKNOFEST'te yerli otomobil TOGG'un standını ziyaret ederek bilgi aldı. Sancar'ın TOGG'da bütün akıllı, modern sistemlerin kullanılıp kullanılmadığı yönündeki sorusuna ilişkin yetkililer tarafından, "En modern en gelişmiş radar teknolojileri kamera teknolojileri kullanılıyor aracımızda. Bu otonom sürüş için sürücü destek sistemler için. Öndeki araçla mesafe için radarları var. Çok gelişmiş yazılımlar kullanıyoruz. Sürücü izleme sistemimiz var. Araç içinde sürücünün gözü yolda mı, uyukluyor mu, heyecanlı mı, endişeli mi, üzgün mü? Hepsini tespit eden bir kameramız var" yanıtı verildi.

Sancar TOGG'un direksiyonuna geçti
Sancar TOGG'un direksiyonuna geçti

TOGG'un direksiyonuna geçti

Prof. Dr. Sancar, daha sonra dört çarpı dört çeker sistemine sahip tamamen elektrikli SUV TOGG'un direksiyonuna geçti. Burada CEO Karakaş, Sancar'a eşlik etti. Tam kapasiteye geçtiğinde yıllık 175 bin araç üretecek şekilde fabrikanın tasarlandığı bilgisi verilirken Sancar, Amerika'da elektrikli araçların evde de şarj edildiğini söyledi. Bunun üzerine Sancar'a "Evet, o bizde de mümkün. Eve koyduğunuzda bir gecede şarj edebileceksiniz" yanıtı verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >