Babasını av tüfeği ile öldürüp kamyonete sakladı

Polis ceset bulunan kamyonette parmak izi tespiti yaptı.
Polis ceset bulunan kamyonette parmak izi tespiti yaptı.

Aksaray'da, borcunu öğrenip tepki gösteren babası Ali Candan'ı (50), kız kardeşi Rukiye Candan'ın (28) gözü önünde av tüfeğiyle başından vurup öldüren ve gömmek için cesedini kamyonetin kasasına saklayan Aziz Candan (30), tutuklandı. Candan'ın ifadesinde ''Bir an cinnet geçirip ateş edip öldürdüm'' dediği belirtildi.

Olay, Cuma günü sabah saatlerinde Bağlıkaya Beldesi'nde meydana geldi.

Çiftçi Aziz Candan ile borcunu öğrenip kendisine tepki gösteren babası Ali Candan arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Aziz Candan, kız kardeşi Rukiye Candan'ın gözü önünde av tüfeğiyle babası Ali Candan'ın üzerine ateş açtı. Başından vurulan Ali Candan, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kız kardeşini ölümle tehdit eden Aziz Candan, babasının cesedini hava karardıktan sonra gömmek için bahçede park halinde bulunan kamyonetin kasasına sakladı.

Evladı tarafından öldürülen çiftçi Ali Candan
Evladı tarafından öldürülen çiftçi Ali Candan

Gün içerisinde Ali Candan'ı göremeyen yakınları ise Aziz Candan ve Rukiye Candan'a sordu. Ancak iki kardeş, çelişkili ifadeler verdi. Aile, Ali Candan'ı çevrede aradı, ancak sonuç alınamadı.

Candan ailesinin diğer bireyleri, akşam saatlerinde bahçede park halindeki kamyonete malzeme yüklemek isteyince Ali Candan'ı kanlar içinde buldu. Ardından jandarma ve sağlık görevlilerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Ali Candan'ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Ceset bulununca itiraf etti

Olayın ortaya çıkması üzerine Rukiye Candan, babasını, ağabeyinin öldürdüğünü ve kendisini de ölümle tehdit ettiğini söyledi. Aziz Candan ve Rukiye Candan jandarma tarafından gözaltına alındı. Ali Candan'ın cesedi de Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından dün belde mezarlığına defnedildi.

'Cinnet geçirip ateş ettim'

Kız kardeşinin gözünün önünde babasını öldüren Aziz Candan suçunu itiraf etti.
Kız kardeşinin gözünün önünde babasını öldüren Aziz Candan suçunu itiraf etti.

Suçunu itiraf eden Aziz Candan'ın, ifadesinde borç nedeniyle tartıştıklarını belirterek, ''Bir an cinnet geçirip, ateş edip öldürdüm'' dediği belirtildi. Sorgusunun ardından Aziz Candan, 'kasten adam öldürme' ve kardeşi Rukiye Candan da 'suçu bildirmeme 'suçundan adliyeye sevk edildi. Aziz Candan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Rukiye Candan da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >