Bakanlık'tan 'Atlas Global' açıklaması: Yolcuların mağduriyeti giderilecek

Atlas global uçuşlarına ara verdiğini açıkladı.
Atlas global uçuşlarına ara verdiğini açıkladı.

Atlas Global şirketi yaptığı bir açıklama ile uçuşlarını 21 Aralık'a kadar ertelediğini duyurdu. Ulaştırma ve Altayapı Bakanlığı'ndan konuyla ilgili açıklama geldi. Bakanlık yaptığı açıklamada, ''Atlas Global Havayolları'nın belirttiği süre içerisinde bilet alan yolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, Bakanlığımızca yakından takip edilecektir'' ifadeleri kullanıldı.

Atlas Global şirketi, 26 Kasım- 21 Aralık 2019 tarihleri arasında 'ekonomik yük' nedeniyle operasyonlarına ara verdiklerini açıklamıştı.

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Bakanlık yaptığı açıklamada, "Atlas Global Havayolları, 21 Aralık 2019 tarihine kadar tarifeli uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştır. Firma, söz konusu dönem içinde uçuşunu yapamayan yolcularla ilgili bilgileri 15 Aralık 2019 tarihine kadar tespit ederek, söz konusu süreç nedeniyle oluşabilecek mağduriyetleri gidereceğini bildirmiştir. Atlas Global Havayolları'nın belirttiği süre içerisinde bilet alan yolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, Bakanlığımızca yakından takip edilecektir" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >