Jurnal.istBakanlıktan koronavirüse karşı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Bakanlıktan koronavirüse karşı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Korona virüs tedbirleri kapsamında işverenlerimizi ve çalışanlarımızı bilgilendirmek amacıyla sahadaki tüm uzmanları, iş yeri hekimi ve iş yeri hemşirelerini seferber ettik." dedi.

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Bakanlıktan koronavirüse karşı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Arşiv

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Korona virüs tedbirleri kapsamında işverenlerimizi ve çalışanlarımızı bilgilendirmek amacıyla sahadaki tüm uzmanları, iş yeri hekimi ve iş yeri hemşirelerini seferber ettik." dedi.

BEĞEN

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni korona virüs tedbirleri kapsamında çalışma hayatında dikkat edilmesi gerekenler hakkında açıklama yaptı. Korona virüs nedeniyle iş sağlığı ve güvenliği kapsamında çalışanlar ve işverenler için yeni tedbirler aldıklarını açıklayan Bakan Selçuk, risk grubunda olanların uygun ve güvenli kişisel koruyucu donanımları etkin şekilde kullanmalarının önemine dikkat çekti.

İşveren ve çalışanlar bilgilendirildi

İşveren ve çalışanların iş yerlerinde hassasiyet göstermeleri gereken konularda rehber ile bilgilendirici mahiyette afişler hazırladıklarını ve çalışma hayatının tüm taraflarıyla paylaştıklarını belirten Bakan Selçuk, “İş yerlerimizde dikkat edilmesi gereken kurallar bütününü içeren bu afiş ve rehberleri başta işveren ve işçi konfederasyonlarımız olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımıza ilettik, internet sitemizden ve sosyal medya mecralarından yayınladık” dedi.

“Bakanlığımızca yetkilendirdiğimiz 2 bin 446 ortak sağlık ve güvenlik birimi ile sahadaki 44 bin 986 İSG profesyoneli eğitim verdi”

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün korona virüsle mücadele kapsamında çalışanlara eğitim verdiğini belirten Bakan Selçuk, “Bakanlığımızca yetkilendirdiğimiz 2 bin 446 ortak sağlık ve güvenlik birimimizle birlikte sahadaki 44 bin 986 İSG profesyoneli korona virüsten korunma ve hijyen tedbirleri hakkında eğitim vermeye başladı. Uzman ekipler sahada bilgilendirme yapmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İş yerlerinde koronavirüse karşı uyulması gerekenler

Uzman ekipler, işveren ve çalışanları iş yerlerinde başta Sağlık Bilim Kurulunun ve Bakanlığın aldığı kararlara uyulması konusunda uyarıyor. Uzmanlar, "işveren ve çalışanlar hijyene dikkat etmeli, özellikle ellerini belirli aralıklarla su ve sabunla yıkamalı, yüz bölgesinden ellerini uzak tutmalı, ortak kullanım alanları, araçlar, cihaz ve ekipmanlar sıklıkla temizlenmeli, iş yeri ortamı sık sık havalandırılmalı, yakın temastan kaçınılmalı, öksürme ve hapşırma durumlarında ağız ve burun tek kullanımlık mendil ile kapatılmalı, işverenler çalışanları virüsten koruyacak tedbirlere ilişkin gerekli malzeme ve ekipmanları temin etmeli” şeklinde uyarılarda bulunuyor.

Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
İstiklal Caddesi'nde 'öksürerek' gasp girişimi VİDEO / 00:57

İstiklal Caddesi'nde 'öksürerek' gasp girişimi

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Perşembe 13:07, 09.04.2020
YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.