Bankacının dikkati yaşlı kadının 210 bin lirasını kurtardı

Banka görevlisinin dikkati yaşlı kadının 210 bin lirasını kurtardı.
Banka görevlisinin dikkati yaşlı kadının 210 bin lirasını kurtardı.

Kendilerini polis olarak tanıtarak yaşlı kadının bankadaki 210 bin TL'sini almak isteyen 2 kişi, bankacının dikkati sayesinde yakayı ele verdi.

Çanakkale'de, kendilerini polis olarak tanıtan 2 şüpheliye vermek için hesabından 210 bin lira çeken yaşlı kadın, banka çalışanının dikkati sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Kendilerini polis olarak tanıttılar

  • Hafize P'yi (78) telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıtan A.T. (32) ve H.B. (32), bankadaki hesaplarına el konulacağını, evinde de arama yapılacağını belirterek, parasını çekip kendilerine teslim etmesini istedi.

Bankacı şüphelendi

Şüphelilerin yönlendirmesiyle parasının bulunduğu banka şubesine giden Hafize P, hesabındaki 210 bin lirayı çekti. Müşterisinin durumundan şüphelenen gişe görevlisi, yaşlı kadının oğluna ulaşarak bilgi verdi.

  • Hafize P'nin oğlu da İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleriyle irtibata geçip annesini takibe aldırdı.

Suçüstü yakalandılar

Yaşlı kadını evinin arka sokağında bulunan inşaata çağıran ve para dolu çantayı almaya gelen şüpheliler, polis ekiplerince suçüstü yakalandı.

Hırsızlık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından sabıkalı oldukları belirlenen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.