Barış Akarsu'nun annesi oğlunun yanına defnedildi

Hatice Akarsu oğlu Barış Akarsu'nun yanına defnedildi
Hatice Akarsu oğlu Barış Akarsu'nun yanına defnedildi

Bodrum'da 14 yıl önce trafik kazasında yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu'nun dün hayatını kaybeden annesi Hatice Akarsu, oğlunun mezarının yanında toprağa verildi. Cenazede baba Selahattin Akarsu oğlu Barış'ın mezarının başına oturarak, "Annen seni çok istedi be oğlum, seni çok özlemişti be oğlum" diyerek gözyaşı döktü.

Bodrum'da, 29 Haziran 2007'de 28'inci doğum gününü kutladıktan sonra geçirdiği kaza sonucu yaralanıp kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu'nun Amasra'da yaşayan annesi Hatice Akarsu'ya üç ay önce pankreas kanseri teşhisi konuldu. Yaklaşık 2,5 aydır Ankara'da tedavisi süren Akarsu, dün hayatını kaybetti.

Barış Akarsu'nun babası ve kız kardeşi
Barış Akarsu'nun babası ve kız kardeşi

Hatice Akarsu'nun cenazesi Ankara Şehir Hastanesi'nden alınarak öğle saatlerinde Amasra'ya getirildi. Akarsu için İskele Camii'nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazede Barış Akarsu'nun kız kardeşi Nesrin Akarsu ( 37) ile babası Selahattin Akarsu gözyaşlarına boğuldu. Kılınan namazın ardından Hatice Akarsu, Amasra Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"Annen seni çok özlemişti"

Selahattin Akarsu oğlu Barış Akarsu'nun mezarının yanına oturarak, "Hasret giderin bu akşam, bir gün ben de geleceğim. 'Oğlumun yanında huzur buluyordum' diyordun canım eşim, al oğlunun yanındasın, oğlum annen geldi yanına, seni çok istedi be oğlum, seni çok özlemişti be oğlum. 43 yıllık hayatım gömülüyor benim, 43 yıllık bu kolay mı be oğlum" diyerek ağladı.

Baba Selahattin Akarsu'nun oğlunun mezarı başında söyledikleri yürek dağladı
Baba Selahattin Akarsu'nun oğlunun mezarı başında söyledikleri yürek dağladı

Oğlunun yanına defnedildi

Hatice Akarsu okunan duaların ardından oğlu Barış Akarsu'nun yanına defnedildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >