Barış Pınarı Harekatı’nda JÖH ve PÖH timleri sahaya iniyor

Barış Pınarı Harekatı'nda meskûn mahallelerdeki operasyonlar için JÖH ve PÖH sahaya iniyor.
Barış Pınarı Harekatı'nda meskûn mahallelerdeki operasyonlar için JÖH ve PÖH sahaya iniyor.

Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı beklenenden daha hızlı ilerlerken, harekâtın büyük bir kısmının meskûn mahallerde icra edileceği belirtiliyor. Meskûn mahallelerde başlayacak operasyon için Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) timleri sahaya inecek.

Afrin ve Fırat Kalkanı operasyonlarından deneyimli Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) timleri operasyonun ilerleyen safhalarında sahaya inecek. Şehir içinde yapılacak operasyonların sivil zayiat olmaması için yavaş ilerleyeceği belirtilirken; cadde, sokak, mahalle ve bahçeler adım adım taranacak.

Köyler terörden arındırılıyor

Resulayn ilçesinin batı kırsalındaki Tel Halef ve Asfar Neccar ile Tel Abyad yakınlarındaki Halave köyü, teröristlerden kurtarıldı. Böylece teröristlerinden arındırılan köy sayısı 14’e yükseldi. SMO askerleri, köylerde güvenlik tedbirleri alarak arama tarama faaliyeti başlattı.

415 terörist öldürüldü

MSB:"Fırat’ın doğusunda icra edilen Barış Pınarı Harekâtı gece boyunca başarıyla sürdürüldü. Terör örgütü PKK/PYD-YPG mevzileri etkili şekilde karadan ve havadan vuruldu. Etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 415’e ulaştı.