Başbakan Yıldırım: Türkiye olarak sağduyuyu elden bırakmayacağız

Binali Yıldırım'dan Amerika'nın vize skandalına ilişkin açıklama geldi.
Binali Yıldırım'dan Amerika'nın vize skandalına ilişkin açıklama geldi.

Başbakan Yıldırım, Amerika ile yaşanan vize krizi ilişkin, "Temennimiz ilişkilerin kısa sürede normale dönmesidir. Türkiye olarak sağduyuyu elden bırakmayacağız." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Valiler Toplantısı'na katılarak bir konuşma yaptı.
Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Valiler Toplantısı'na katılarak bir konuşma yaptı.

Temennimiz ilişkilerin kısa sürede normale dönmesidir. Türkiye olarak sağduyuyu elden bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Valiler Toplantısı'nda konuştu. Yıldırım'ın konuşmasında satırbaşları şöyle:

İdlib operasyonu

Başbakan Yıldırım, Suriye'de kalıcı barışın arzulandığını belirtti.
Başbakan Yıldırım, Suriye'de kalıcı barışın arzulandığını belirtti.

"Biz bölgede terör değil bir barış kuşağı oluşturmak için gayret sarfediyoruz. Şu an itibarıyla Astana'da alınan kararın gereğini yerine getirmek bakımından askerlerimiz İdlib'de bir sorumluluk üstlenmiş durumda. Amaç, Suriye'de kalıcı barışın tesis edilmesidir."

FETÖ ile mücadele

Gerek FETÖ gerek PKK terör örgütüyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerde dikkatli, kılı kırk yararak işlem yapmanız önem taşıyor.

Kuzey Irak referandumu açıklaması

Terör oluşumları ile kol kola girenler Irak'ın tüm kazanımlarını kaybetme olasılığını iyi hesap etmeliler. Oldu bittiyle oluşturulan referandum bölgesel barışı tehdit etmektedir.

"Hata yapın ama hainlik yapmayın"

“Biz en baştan beri millet devletin değil, devlet milletin hizmetinde olacak dedik. Size düşen görev devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmaktır. Mesafe koymamaktır. Mutluluğunu, sevincini yüreklerinizde hissederek görev yaptığınızı biliyorum. Sizleri bu bilinç ve gayretinizden dolayı tebrik ediyorum fakat hayatın bir gereği olarak sürekli yenilenmeye ihtiyaç var. Başarılarımızla övünerek değil, daima yeni başarılar, daha iyisini nasıl daha iyi yapacağız düşüncesi ile çalışmak mecburiyetindeyiz.

Uzun seneler milletimizin yüzü gülmedi. Hamdolsun, son 15 yılda biz bu durumu tersine çevirdik. Artık milleti yaşat ki devlet yaşatsın, milleti yücelt ki devlet yücelsin prensibini hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Mesele ülkenin geleceği ve menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok. Bulunduğunuz şehirlerden milletin emaneti sizlerin omuzlarınızdadır. Rızasını beklediğiniz yegane mercii milletin ta kendisidir.”

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >