Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na: Milli ve yerli olmak istiyorsan sen de milli mutabakata katıl

Arşiv
Arşiv

Başbakan Yıldırım, yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik "Milli ve yerli olmak istiyorsan sen de milli mutabakata katıl da bu mezbelelikten kurtar kendini. Sana da yer var" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, “Bugünlerde Sayın Kılıçdaroğlu milli ve yerli olmaktan bahsediyor. 'Bir delikli tüfeği bile yapamıyoruz' diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen nerede yaşıyorsun? Türkiye ne tüfek ne tabancası... Topunu da yapıyor. Helikopterini de, tankını da yapıyor. Uyan artık uyan. Millilik, yerlilik lafla olmaz, FETÖ ağzıyla konuşmakla, PYD/PKK ağzıyla konuşmakla olmaz. Önce sen partindeki 'PYD terör örgütü değildir' diyenlere 'Siz milli, yerli değilsiniz' de. Ondan sonra milli ve yerli olmaktan bahset. Milli ve yerli olmak istiyorsan sen de milli mutabakata katıl da bu mezbelelikten kurtar kendini. Sana da yer var.”

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Muğla İl Kongresi'ne katılarak burada bir konuşma yaptı. Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Hiçbir devlet yanı başında ur gibi büyüyen terör örgütü varsa ona göz yumamaz”

“Bugünlerde Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. Mehmetçikle beraber ÖSO'nun kahraman yiğitleri bölgenin huzuru için destanlar yazıyor. Kahraman askerimiz niye orada? Çünkü onlar vatandaşımızın mal ve can güvenliğini koruyor. Hudutlarımızın güvenliği için oradalar. Alçak PKK/PYD/DEAŞ örgütlerini ortadan kaldırmak için oradalar. Kahramanlarımız bölgeye huzur, barış getirmek için oradalar. İstiklalimiz ve istikbalimiz için gece gündüz destan yazıyorlar. Sınır güvenliğimiz için yaptığımız bu harekatı karalamaya, saptırmaya çalışanlar var. Ama biz haklıyız ve onun için güçlüyüz. Sonuna kadar da devam edeceğiz. Biz Afrin gölgesine savaşa gitmedik. Orada yıllardan beri Araplara, Kürt kardeşlerimize, Türkmenlere zulmeden, malını mülkünü elinden alan, genç yaşta kız erkek çocukları askere almaya zorlayan, onları terörist yapmaya zorlayan alçak terör örgütünün orada yaptığı zulümleri bitirmek için gittik. Hiçbir devlet yanı başında ur gibi büyüyen terör örgütü varsa ona göz yumamaz. Bu doğrudan Türkiye Cumhuriyeti'ne tehdittir. Bununla mücadele etmek en tabii hakkımızdır. Sadece teröre odaklı bir harekat yürüttüğümüzü cümle alem biliyor. Orada bölge halkına zulmeden hiçbir terörist kalmayıncaya kadar bu harekat devam edecek. Oralar Fırat Kalkanı'nda olduğu gibi temizlenecek, savaştan kaçan mülteciler gidip oraya yerleşecek.”

“Terör örgütlerinin ağzıyla konuşuyorlar”

“Bölgede DEAŞ'la mücadele yapıyoruz diye PKK'ya destek verenleri söylemleriyle, eylemleriyle, gönderdikleri silahlarıyla onları Türkiye'ye karşı bir tehdit haline getiren sözde dost dediğimiz ülkeleri hepiniz biliyorsunuz. PKK/PYD'nin dostları ile aynı dili kullanan içeride siyasetçiler de var. Onlar da terör örgütlerinin ağzıyla konuşuyor."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >