Bayrak sevgisini tarlaya taşıdılar

Bayrak sevgisi
Bayrak sevgisi

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde çiftçilikle uğraşan İsmail Özçelik ve dayısı Hasan Hüseyin Ünalan, 20 bin kök marul diktikleri 3 dekarlık tarlalarında ay yıldızlı fon oluşturdu.

İlçenin Dereköy köyünde yıllardır şerbetçi otu yetiştiren ve bu yıl ilk kez marul üretmeye başlayan 55 yaşındaki İsmail Özçelik, dayısıyla tarlayı işlerken akıllarına farklı bir şey yapmak geldiğini söyledi. Vatan millet sevgisiyle kendi çabalarıyla tarlaya ay yıldızı işlediklerini dile getiren Özçelik, "Ay yıldızı marul tarlasına yansıtmamızın bu kadar ilgi göreceğini bilmiyorduk. Herkes tarafından çok beğenildi ve insanlarımız da mutlu oldular. Gelip burada fotoğraf çekiyor ve bize teşekkür ediyorlar. Vatan sevgisi böyle bir şey. Kolay olmadı ama iyi ki yapmışız" dedi.

"Birlik beraberlik için yaptık"

60 yaşındaki Hasan Hüseyin Ünalan ise gençliğinden bu yana çiftçilikle uğraştığını belirterek, şunları kaydetti:

Bayrak sevgisi
Bayrak sevgisi

"Bu yıl Bursa'da bir arkadaşımızın önerisiyle marula döndük. 3 dekarlık tarlaya İsmail ile marul diktik. Ay yıldızı 3 bin kök mor marulla oluşturduk. Gerisi yeşil marul. Kafamıza göre çizdik, kendimiz oluşturduk, kimseden destek almadık. Bayrak sevgisinden yaptık. Memlekete yönelik yapılanları görüyoruz. Biz de birlik beraberlik adına, vatan millet sevgisi adına bunu yaptık. Herkesin hoşuna gidiyor. Köy dışından birçok kişi geliyor, araçların üzerine çıkıp fotoğraf çekiyorlar. Niye yaptığımızı soranlara 'bayrak sevgisinden' diyoruz."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >