Bayram tatilinin ilk gününde acı bilanço: 10 ölü, 58 yaralı

Bayram tatilinin ilk bilançosu ağır oldu.
Bayram tatilinin ilk bilançosu ağır oldu.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılmasını fırsat bilen vatandaşlar tatil için yollara düştü. Alınan tüm önlemler ve uyarılara rağmen çok sayıda kaza meydana geldi. Dün mesai bitimiyle bugün saat 16.00'ya kadar meydana gelen kazalarda 10 kişi hayatını kaybederken 58 kişi de yaralandı.

Bakanlar Kurulu kararıyla 9 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatilinde, yapılan tüm uyarılar ve alınan önlemlere karşın yollarda çok sayıda kaza meydana geldi.

  • Henüz tatilin ilk gününde meydana gelen 16 kazada, 10 kişi hayatını kaybetti, 58 kişi yaralandı.

İlk günün acı bilançosu: 10 ölü 58 yaralı

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar, dün mesai bitimi sonrası memleketlerine ve tatil yörelerine gitmek için yollara düştü. Trafikte yoğunluk yaşanırken, ülkenin dört bir yanından yine kaza haberleri gelmeye başladı. Dün saat 18.00'den gece yarısına kadar Manisa'da 2, Ordu, Bursa ve Düzce'de meydana gelen 5 ayrı kazada, 5 kişi öldü, 27 kişi yaralandı.


Tatilin ilk günü olan 18 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00'ya kadar ise 11 kaza meydana geldi. Antalya ve Çorum'da 2'şer, Adıyaman, İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir, Niğde ve Malatya'da meydana gelen kazalarda 5 kişi öldü, 31 kişi yaralandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >