Bebeğini süs havuzunda boğmaya çalıştı: Belediye temizlik işçisi son anda kurtardı

Belediye temizlik işçisi bebeği son anda kurtardı.
Belediye temizlik işçisi bebeği son anda kurtardı.

Adıyaman’da süs havuzunda gayri meşru olan bebeğini boğmaya çalışan kadını belediye temizlik işçisi son anda engelledi.

Kan donduran olay Adıyaman merkez Demokrasi Pakında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre H.P isimli kadın kucağında bebek ile Demokrasi Parkı geldi. Parkın ortasında bulunan süs havuzunun kenarına gelen kadın kucağındaki bebek ile havuzun içine girdi. Daha sonra kucağındaki bebeği havuzun içine sokarak boğmaya çalıştı.

Çevredeki vatandaşlar ne olduğunu anlayamadan parkın temizlik görevlisi Eşref Atalay isimli belediye temizlik işçisi koşarak kadının elinden bebeğini alarak boğulmasını son anda önledi.

Bebeğin hayatını kurtaran Eşref Atalay
Bebeğin hayatını kurtaran Eşref Atalay

Belediyenin temizlik işçisi hayat kurtardı

Süs havuzunun içinde boğulmaya çalışılan 3 aylık erkek bebeği kadının elinden alan temizlik işçisi Eşref Atalay, çocuğu daha sonra Kızılay’ın Kan Merkezindeki görevlilerine teslim etti. Belediye işçisi hem bebeği hem de kadını havuzdan çıkarttı. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri bebeği ve kadını ambulansa bindirerek Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırdı. Polis gözetiminde tedavi edilen bebek daha sonra hastane çalışanları tarafından doyuruldu. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bebeğin hastanede tedavisinin süreceği aktarıldı.

Anne, Bipolar Bozukluğu tedavisi görmüş

Gayri meşru olan bebeğini boğmak isteyen H.P’nin boğmaya çalıştığı 3 aylık bebeğini özel bir hastanede dünyaya getirdiği öne sürülürken, kadının Bibolar Bozukluğu rahatsızlığı olduğu ve tedavi gördüğü öğrenildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri de hastaneye gelerek bebek ve anne ile ilgili bilgi aldı. Hastanede bebeği tedavi gören anne ise polisler tarafından gözaltına alındı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >