Bedelli askerlikte kritik gün: İlk 12 bin yükümlünün sevk evrakları bugün ilan edilecek

Arşiv
Arşiv

Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlikle ilgili ilk 3 döneme ait celp planlamasını tamamladı. İlk 12 bin yükümlü 15 Eylül’de birliklerine sevk edilecek. 15 Eylül'de birinci celp döneminde silah altına alınmayı bekleyen yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakları bugün duyurulacak.

15 Eylül'de birinci celp döneminde silah altına alınmayı bekleyen yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakları bugün e-Devlet'ten ilan edilecek. Böylece bedelli askerlikten ilk faydalanacak kişiler belirlenmiş olacak.

İlk 3 döneme ait temel eğitime planlanan yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler de belirlendi.

Bedelli askerlikte ikinci celp dönemi 6 Ekim, üçüncü celp dönemi ise 27 Ekim'de başlayacak. Bu dönemde birliklerine teslim olacak yükümlüler ise 6 Eylül ve 27 Eylül günlerinde yine e-Devlet'te ilan edilecek.

Buna göre başvurusunu tamamlayan 61 bin 843 kişi, 3 aylık sürenin bitmesi beklenmeden 21 gün askere alınacak. Bedelliye toplamda 600 bin kişinin başvurması bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >