Belçika'da 10 bin yumurtalı dev omlet

Belçika'da dev omlet
Belçika'da dev omlet

1,5 ton ağırlığında ve 4 metre çapındaki tavada pişirilen dev omlet için 10 bin yumurta kullanıldı.

Belçika'nın güneyindeki Malmedy kasabasında düzenlenen omlet festivalinde 10 bin yumurta kullanıldı. Ülkenin Fransızca konuşulan Valon bölgesindeki Malmedy kasabasında 23 yıldır düzenlenen omlet festivali, büyük ilgi gördü.

Kasaba meydanına kurulan 1,5 ton ağırlığında ve 4 metre çapındaki tavada omlet pişirildi. Yoğun ilgi gösterilen festivalde pişirilen omlet için 10 bin yumurta kullanıldı.

Belçika'da dev omlet
Belçika'da dev omlet

Etkinlikte görevli François, dev omlet için 10 bin yumurta kırdıklarını ifade ederek, müzik performanslarının da sergilendiği programın oldukça eğlenceli geçtiğini söyledi.

Kasaba halkının yanı sıra diğer şehir ve ülkelerden gelen katılımcılar, yumurtaların kırılması ve pişirilmesini büyük ilgiyle izledi.

Belçika'da dev omlet
Belçika'da dev omlet

Yumurtaların kırılmasına özel kostümler giyen çocuklar da yardım etti. Kazanlarda toplanan kırılmış yumurtalar dev tavaya aktarılarak karıştırılmaya başlandı. Pişen omlet çocukların yardımıyla katılımcılara ikram edildi.

Kasaba sakinleri, 23 yıldır devam eden gelenekte çok eğlendiklerini, ortamın çok güzel olduğu söyledi. Dev omlet geleneği, Fransa, ABD, Kanada ve Arjantin'de de sürdürülüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >