20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Belediye başkanından NBA'e koronavirüs tepkisi

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio
New York Belediye Başkanı Bill de Blasio

New York Belediye Başkanı de Blasio koronavirüs test kitleri ile ilgili NBA'i sert bir şekilde eleştirdi. Öncelikle hasta sporculara geçmiş olsun dileyen de Blasio, test kitlerinin az olduğu bir bağlamda kritik hastalar yerine bütün bir NBA takımının teste tabi tutulmasını yanlış bulduğunu söyledi.

Yeni tip koranavirüs (Kovid-19) test kitlerinin yeterli olmadığı ABD'de Amerikan Basketbol Ligi (NBA) oyuncularının çok hızlı bir şekilde test yaptırması tepkilere yol açtı.

'Kritik hastalar varken NBA'e uygulanmamalı'

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Onlara geçmiş olsun diyor hızlı bir şekilde iyileşmelerini diliyoruz. Kusura bakmayın ama test yaptırmayı bekleyen kritik hastalar varken tüm bir NBA takımına test uygulanmamalı. Testler zenginler için değil hastalar için yapılmalı." ifadelerini kullandı.

NBA Sözcüsü Mike Bass ise New York Belediye Başkanı'nın değerlendirmesine katılmadığına yönelik açıklamada bulundu.

Bass, "Halk sağlığı yetkilileri ve takımın doktorları, NBA oyuncularının birbirleriyle ve halkla doğrudan temasları ve sık seyahat etmeleri nedeniyle virüsün yayılmasını hızlandırabileceklerinden endişe duyuyor." dedi.

Neler olmuştu?

  • Brooklyn Nets'in 4 oyuncusunda da koronavirüs görülmesinin ardından NBA'deki vaka sayısı 7'ye yükselmişti.
  • Brooklyn Nets ise tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, testlerin özel bir şirketten alındığını bildirdi.

İlginizi çekebilirOyuncularda koronavirüs çıktı, NBA maçları süresiz ertelendi

Amerika Birleşik Devletleri'nde 'koronavirüs etkisi' hızla derinleşiyor. Başkan Trump, Avrupa'dan ABD'ye geçişleri askıya aldığını açıkladı. Ülkedeki kısıtlamalar kargo alımları için de geçerli olacak. Koronavirüs, ABD spor ve sanat dünyasını da bir hayli etkilemiş durumda. NBA yıldızı Gobert'in virüs kapması sonrası lig maçları iptal edildi. Oscar ödüllü Tom Hanks'in koronavirüs testi pozitif çıktı. Trump, olağanüstü süreci yakından takip ettiğini açıkladı...

İLGİLİ HABERLER