'Benden değil' deyip öldürdüğü çocuklar onun çıktı

Aslan Güleryüz
Aslan Güleryüz

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde "Benden değiller" diyerek 2 çocuğunu öldüren, 1 çocuğunu da yaralayan baba Aslan Güleryüz'ün iddiasını, mahkemeye ulaşan DNA raporu yalanladı. Aslan Güleryüz’ün yargılanması esnasında, eşi Songül Güleryüz, yaraladığı oğlu Orçun Güleryüz ve kızı Nur Kıyak da salonda hazır bulundu.

İstanbul Üsküdar'da 2 çocuğunu öldüren baba Aslan Güleryüz'ün, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı davada, çocukların sanıktan olduğuna dair kriminal laboratuvarda düzenlenen DNA raporu mahkemeye ulaştı.

Eşi ve yaraladığı oğlu da salonda hazır bulundu

Üsküdar'da çocukları Ahmet ve Onur Güleryüz'ü öldüren Orçun Güleryüz'ü ise yaralayan baba Aslan Güleryüz'ün, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Aslan Güleryüz cezaevinden getirilirken, eşi Songül Güleryüz, yaraladığı oğlu Orçun Güleryüz ve kızı Nur Kıyak da salonda hazır bulundu.

“Çocukların hepsi sendenmiş”

Mahkeme Başkanı sanık Aslan Güleryüz'e, "Aslan bu çocuklar benden değil diyordun ya. Rapor geldi, üçünün de testleri yapıldı. Çocukların hepsi sendenmiş" diyerek, çocukların sanıktan olduğuna ilişkin DNA raporunun kriminal labaratuvardan geldiğini tutanağa geçirdi.

“Utan, utan” diyerek bağırdı

Raporun okunması üzerine sanığın eşi Songül Güleryüz, oturduğu masanın üzerine vurarak, "Gördün mü? Ben sana söylemedim mi? Utan, utan" diyerek bağırdı ve duruşma salonundan çıkarıldı.

Bunun üzerine mahkeme başkanı, sanık Aslan Güleryüz'ün Adli Tıp Kurumu'ndan cezai ehliyetinin tespiti için sevkinin kararlaştırıldığını belirterek, Adli Tıp Kurumu'nun 26 Kasım 2018'e randevu tarihi verdiğini belirtti. Söz verilen sanık Aslan Güleryüz, pişman olduğunu söyledi.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın cezai ehliyetinin tespiti için Adli Tıp Kurumu'ndan verilen randevu tarihinde sevkinin yapılarak rapor aldırılmasına karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

“Ben sana 20 yıl baba dedim”

Duruşmanın sonunda izleyici kısmında bulunan Aslan Güleryüz'ün kızı Nur Kıyak, "Allah senin gibi babanın belasını versin. Ben sana 20 yıl baba dedim. Sen benim ağabeylerimden ne istedin" diye bağırdı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >